Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 14.06.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

середа, 19 грудня 2018 р.

Нарукавник для розвідувального батальйону ДШВ ЗСУ

19.12.18
Нарукавник для розвідувального батальйону ДШВ ЗСУ

Нещодавно сформований окремий розвідувальний батальйон Десантно-штурмових військ Збройних Сил України отримає свою символіку, розроблену за новими вимогами.

Проект, який очікує на затвердження, та пояснення до нього, оприлюднені у тематичній facebook-спільноті «Нове військо» журналістом Віталієм Гайдукевичем, який входить до складу експертної групи з питань розробки нарукавних знаків (емблем) для структур ЗСУ.

Читати також:Знаки класної кваліфікації Десантно-штурмових військ

Далі пряма мова.

Інформування

Ска́ут (англ. Scout — розвідник). В первинному значенні - солдат піхотинець або легкий кавалерист, що опікується польовою розвідкою. Англійська Вікі починається такими рядками про воєнну розвідку:

«In military operations, reconnaissance or SCOUTING is the exploration outside an area occupied by friendly forces to gain information about natural features and other activities in the area.»

В історії США були Apache Scouts, Cavalry scout, Scout Sniper – a reconnaissance specialist in the U.S. Marine Corps. В історії Співдружності Великої Британії - Lovat Scouts та Selous Scouts.

Тож військове походження «скаута», як явища не викликає сумніву. Вже потім цей образ перекинувся на всесвітній скаутський рух. Втім зауважте – однострій скаутів практично мілітарний, просто трансформований для інших потреб.

Звідки у скаутів лілея? Якщо вірити офіційній версії: Lord Baden-Powell began awarding a brass badge in the shape of the fleur-de-lis arrowhead to army scouts whom he had trained while serving in India in 1897. Отже знову армійські розвідники.

Є версія, що практика лілейним знаком позначати сторони світу, прийшла зі Сходу. На Європейських мапах вона міцно укріпилася – лілея вказувала на північ.

В геральдиці fleur de lys зазвичай асоціюється із гербом французького королівства. Хоча, як мотив квітка лілії була доволі популярним елементом (скажімо вона є в гербі Флоренції).

Справедливості заради слід сказати, що сучасні французькі науковці вважають, що «флер де ліс» не ніяка не лілея, а квітки ірису, але це вже несуттєві деталі.

Звідки елемент прийшов у символіку? Є версія, що король франків Хлодвіг взяв собі лілію за емблему після того, як водяні лілії в Рейні підказали йому безпечне місце, де можна перейти річку вбрід, завдяки чому він здобув перемогу в битві. Отже квітка прислужилася в розвідці на місцевості?

Зафіксуємо

В Україні геральдична лілія була і раніше (одним із елементів) в емблемі розвідки. Ще півтора роки тому до робочої групи зверталися представники ОРБ із запитанням/проханням , чи не розробити для розвідбатів (а їх на той момент вже було чотири) персональний символ, який би могли використовувати, якщо не в якості беретного знаку, то в емблемах частин, можливо як знак на комір.

Таку емблему розробили (див. на мал.)– скаутську лілею (згадуємо бекграунд і квітки і переклад слова «скаут») поєднали із тактичним ножем (ножі часто використовуються в емблематиці спеціалізованих структур, що пов'язані із спеціальними операціями і розвідкою). До «фрачника» справа не дійшла і емблема ніби як підвисла «до запитання».

Запит прийшов від нового розвідбату в складі ДШВ. Структура нова, потребувала своєї емблеми. І тут квітка розвідника стала при нагоді – до ножа і лілеї були додані крила. Отриманий результат покладено в щит поділений вертикально – лівий бік темно-бордового кольору (марун), бо штурмовики, правий бік зеленого кольору - тут і дубрави, які є в гербі Житомирського району, тут і «зеленка» та й в принципі природні умови, в яких розвіднику слід загубитися, щоб лишатися непомітним.

Нарукавник для розвідувального батальйону ДШВ ЗСУ зображення: Віталій Гайдукевич / Нове військо

У фіналі: срібна (біла) лілея розвідника, золоті (жовті) крила штурмовиків, щит маруново-зелений – емблема розвідувального батальйону ДШВ. Документи оформлюються.


Читати також:Дві бойові бригади ЗСУ отримають нову символіку