![Сили спецоперацій отримали офіційну символіку](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWw7Cj04PiIdGOw4mrmAh2PG1IUa8L3t7WVJ2mYyD3_FHjEg6XlUzF7wQ5Ui-AjKiF9GXDKv05FtZaJCMPMnMJdSzmORusdfh-5TH_U2bV-YkXk7fx3OJMS1HrI6oIsNCL_xx1GdmqiNU/s1600/sso.png)
Сьогодні, 17 січня, на Житомирщині, Петро Порошенко, вручив командувачу Сил спеціальних операцій Збройних Сил України прапор, емблему та штандарт командувача ССпО.
![Сили спецоперацій отримали офіційну символіку](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEizMWzWSi1M2jelhzLXpkkAD2F_hGz96VPXjX1dVpipNPOGALI4pI6LMvaCdc_niwf0eRS6zAQjOIk0v_ru9YBDjQjPAhRe1jfOnQL2-byNiMcwjuUuyGo7mrF5W278tVjsjro_9OfuRUA/s1600/112.jpeg)
«Днями я підписав Указ щодо заснування емблеми і символу, і прапору ССО та штандарту командувача. І відтепер вашим девізом стануть слова Київського князя Святослава Хороброго: «Іду на ви», які більше тисячі років тому наводили жах на ворогів», – сказав Глава держави.
Емблема і прапор Сил спеціальних операцій Збройних Сил України та штандарт командувача Сил спецоперацій були затверджені Указом Президента України № 11 від 17 січня 2019 року.
![Сили спецоперацій отримали офіційну символіку](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgD2ZbqoTo0tFbwVOSml4SbTliNQU8MEdsXMxLGR_7TuCJyoDkC8rdMa7evnJbw6w1kdfzFr6zap4QTjeY5z3bRlN2MgoT-QG25kBMEzh58-RLbO91OuutDzBYoPIoVtegR7_3dKUMTHiM/s1600/1.jpg)
Емблемою Сил спеціальних операцій Збройних Сил України є зображення крокуючого вовка срібного кольору, підперезаного золотим поясом-наузом, яке накладено на вінок з лаврового листя срібного кольору. У центрі нижньої частини вінка вміщено двозуб – княжий знак Святослава Хороброго срібного кольору. Під нижньою частиною вінка півколом розміщено стрічку золотого кольору з написом чорними літерами девізу Святослава Хороброго «ІДУ НА ВИ».
![Сили спецоперацій отримали офіційну символіку](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjuAmmLmEkj3JK3TNBA3xWBUiztEbQ_zzPsWCwP-56dqOtHIMgdKSjivUSiyjmiaysmzui8C_0EIFmwq36DhQN-TN6ZrYF-IFtE_kKUKSuJCshqr0KRmmbm1dEuQ8gIz-_peM3R40CpMwM/s1600/3.jpeg)
Прапором Сил спеціальних операцій Збройних Сил України є прямокутне полотнище сіро-сталевого кольору зі співвідношенням ширини до довжини 2:3. У центрі полотнища вміщено зображення емблеми Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Висота емблеми становить 4/5 ширини полотнища. Вільні краї полотнища прикрашено золотою бахромою. Древко прапора темно-коричневого кольору висотою 250 см. Верхівка древка стрілоподібна з білого металу. У центрі двозуб – княжий знак Святослава Хороброго.
Штандартом командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України є полотнище сіро-сталевого кольору розміром 90х90 см, закріплене на дерев'яному древку темно-коричневого кольору висотою 250 см.
У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Висота емблеми становить 2/3 ширини полотнища. Краї полотнища, крім верхнього, прикрашено бахромою золотистого кольору.
Верхівка древка стрілоподібна з білого металу. У центрі вміщено двозуб – княжий знак Святослава Хороброго.
Полотнище прикріплюється до основи верхівки древка за допомогою шнура, з'єднаного з дерев'яним стрижнем, вміщеним у верхньому краї полотнища. Підток древка – з білого металу у вигляді зрізаного конуса.
Читати також: Затверджено емблему, девіз і прапор Десантно-штурмових військ ЗС України