Ракетний есмінець ВМС США йде до Чорного моря

Ракетний есмінець ВМС США «Дональд Кук» йде до Чорного моря

Американський ракетний есмінець класу «Арлі Берк» (Arleigh Burke) – USS Donald Cook (DDG75) розпочав прохід через Дарданелли та Босфор на шляху до Чорного моря.

Корабель прийматиме участь у морських безпекових операціях, з метою підвищення регіональної морської стабільності, комбінованої готовності і військово-морського потенціалу союзних сил НАТО і партнерів у регіоні, повідомляє сайт 6-го флоту США.

«Сполучені Штати і ВМС США продовжують стояти поруч із нашими союзниками і партнерами на підтримку спільних регіональних інтересів і морської стабільності», – сказав командир американського есмінця командер Метью Дж. Пауел.

Есмінець у минулому не раз заходив до Одеси, а в 2017 році на борту «Дональда Кука» проходили стажування українські курсанти, які разом з американцями подолали більше тисячі морських миль у Атлантичному океані та Північному морі й мали змогу спостерігати за діями кораблів під час спільних навчань ВМС США, Великобританії та Швеції Saxon Warrior-2017.

Нагадаємо, що на початку цього місяця десантний корабель-док ВМС США класу Whidbey Island – USS Fort McHenry (LSD 43), що увійшов до складу 22-ї морської експедиційної групи, також провів спільні із союзниками операції у Чорному морі, включаючи візит до румунського порту Констанца і навчання з ВМС Румунії.