![нову символіку для Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiUqUZoLqgGS-rvk4ZaOyzXe15GZovklHO0b5H5pKXUtlCrYOgDN9lseJEGWa8mJBREH2azhRSa1llsIn66Y0CkhsZHyvcqH8c9sTtrAisNovbpbvHrJ8wyK3m038jV0CQ2FVPYVb5S8r8/s1600/VITI578.png)
2019-й для Збройних Сил стартує із впровадження нової системи розробки геральдичної структури для символіки окремих формувань і частин з індивідуальною почесною назвою.
Повідомляє Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.
В якості прикладу наводиться розповідь про нову символіку для Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ).
Завдяки історичним дослідженням в основу символіки ВІТІ покладено першу кокарду збройних сил періоду Української національної революції та Перших Визвольних Змагань 1917-1921 рр.
На початку 1918 року власний знак на кашкети отримали військовики 1-го куреня Січових Стрільців, сформованого з українців Галичини, військовослужбовців цісарського війська, що потрапили у російський полон під час Першої Світової війни.
Знак мав вигляд щита із зображенням Архістратига Михаїла. Над фігурою Архістратига – тризуб, а в руках – пломеніючий меч і прямокутний щит із зображенням лева.
Уся композиція відображала ідею соборності України, поділеної між двома імперії. Михаїл символізував Наддніпрянську Україну, а лев – Галичину. Тризуб, знак держави Володимира Святославича, став гербом УНР. Завдяки популярності цей знак поширився іншими підрозділами українського війська і став першою кокардою Збройних Сил України у ХХ столітті.
До зображень кокарди для ВІТІ імені Героїв Крут внесли певні зміни, пов'язані зі специфікою інституту. Так, наприклад, оскільки заклад готує фахівців зв’язку, телекомунікацій та інформатизації, то Архістратиг Михаїл стискає у руці три золоті блискавки. А чорний колір щита відображає один з приборних кольорів військ зв’язку.
![нову символіку для Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7sZEjJvvz5w53Kke7U2e49HEjuSZM4D3kX8rt5KWOHA_vhakqvVN6X8Zb-9zNbCQBtGp60Mis56nFjRT8r6ACNrU-85gAbhucrn-u9FdA5hRmtBLoyzRmmEiZt_wW93gdMrKYADc8gMc/s1600/13.png)
Також зауважується, що із цією символікою буде введений і новий вид щита для нарукавної емблеми навчальних закладів. Він матиме заокруглену нижню частину, через що такий різновид щита називають "іспанським".
Отже, детальніше щодо нових елементах символіки.
Повний герб. Використовується в особливо урочистих випадках, офіційних заходах тощо.
Щит: у центрі чорного поля розміщено білу (срібну) стилізовану фігуру Архістратига Михаїла. У його правій руці – жовтий (золотий) німб та жовті (золоті) блискавки, у лівій – синій гербовий щит із жовтим (золотим) Галицьким левом.
Клейнод і бурелет (над щитом): розгорнута книга, за якою на центральній вісі розташований меч вістрям догори, розміщена на тлі рельєфного вінка з пальмового листя на бурелеті жовтого і чорного кольорів поперемінно. На діагоналях емблеми розташовані перехрещені смолоскипи.
Щитотримачі: стилізовані фігури учасників бою під Крутами 29.01.1918 р. Праворуч – озброєний юнак Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького, ліворуч – юний вояк допоміжного Студентського куреня Січових стрільців. Обидва тримають гвинтівки. Намет – чорний із золотим підбоєм.
Дугоподібна девізна стрічка: золота із чорним написом латиною "PATRIA ET HONOR" ("БАТЬКІВЩИНА І ЧЕСТЬ"). На кінцях стрічки – дата подвигу героїв Крут “29.01.1918”. Кант знаку та стрічки – жовтий.
Середній герб. Використовується на спорудах та в атрибутиці. Від Великого герба відрізняється відсутністю девізної стрічки та щитотримачів, тобто щит, бурелет і клейнод.
М͟алий герб – є основою Великого і Середнього гербів, тобто сам щит.
Нарукавна емблема: Малий герб і девізна стрічка.
![почесний стяг Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjrCA2bStPLe87wAaNQS9VN98hPE5brk7rtLW3hQX3OoGSHV8bcUKTeHZ1jpuKUSH9qvd3lJRFFYW-tGLIJM-HCg6QB_dctDlDaCT1StxxCUsYXSk828AWQua8flGBZMvI2IA8lbIaqHtk/s1600/88.png)
Також планується введення різноманітних нагрудних знаків для відзначення офіцерського, професорсько-викладацького складу, курсантів, випускників військового інституту, службовців і цивільних працівників ВІТІ.
![нову символіку для Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiFZ1x3wNmIFKD6k2n0yqwYuBhcxcrYw1lBKV16xj2jNBl804NfPHEeT51H41CdQ9rcYXKGucPAe3Z_iFeHerEZNbOG5avJFpGynvpFu8ey2IZ_HxmKtuqqmwzt-z8PthGeeKVH3cycBVo/s1600/40.png)
![нову символіку для Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiCTwO7twoHTBrTNqVbsN0FMmm8BGxpXe0iVGF6lk4iGNvSHw4679qMqjB3vwaSefD2EW_yf4jiuTUC5PDJ4v67WN1SX7rOxqq7LIWBikUlFSBnOTQJdQuRa6stZwPmYrBhJ04MQxRHAV0/s1600/42.png)
![нову символіку для Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhgbEU4_NxuaElCDgmXtDCJksDLmHpWGiLLYT1PLQXVxoY4l-PyZzm3tEmg9pQfySwx1ECVE-z4Oc465lf8oKtFqU_q9NU3EvTUCDuDLY5JmeV7-7eu5kXWIAWcj3eJaVPvd7xAllqA9SI/s1600/41.png)
![нову символіку для Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbFGpxMAkAubUJgxH_NN-ycbVZZuPwEBTcxQhVE5Q2ZqXTcd12TvzCIaoNQC0iwG1m5YMdGjxUU-k_9yLVTANOzZN95OejeYZfNAkHYhKExQKm4G3QSF4-bW0U-Ry7PpKN4C1pHKQoHmU/s1600/43.png)