Модернізований БпЛА Spectator завершив випробування

Модернізований БпЛА Spectator завершив випробування

На одному з військових полігонів успішно пройшов державні випробування вдосконалений безпілотний авіаційний комплекс Spectator-М1, який був створений ВАТ «Меридіан».

Модернізований безпілотник отримав новий тепловізор, досконалішу станцію управління, а також зменшену вагу, що дозволяє йому знаходитись у повітрі більше часу. Крім того, внесено цілий ряд конструкторських доробок, потреба у яких виника у ході експлуатації.

Враховуючи високі аеродинамічні характеристики безпілотника, модернізація стосувалася систем літака, зокрема парашутної системи, яка дозволила зменшити швидкість посадки до 3 метрів за секунду, програмного забезпеченням, яке дозволяє працювати з різними системами координат та проводити їх конвертацію, визначаючи точні координати цілі.

БпАК-МП-1 Spectator (Спектейтор)

«Були змінені системи тепловізійної комплектуючої – впровадженні нові. Тепловізійна камера використовується найвідомішої і найкращої зараз у світі компанії Flir. Покращена також камера денного нагляду, введено дві системи відеоспостереження. Замінено контролери управління передачею відеосигналу – вони тепер кодовані і у цифровому вигляді. Рознесені системи радіоелектронного управління, що дозволяє йому дуже добре дуже виконувати свої завдання під впливом засобів РЕБ», – розповів Олег Присяжнюк, директор НТЦ ВАТ «Меридіан» ім. С.П Корольова.

Досягнуті характеристики дозволяють Spectator літати майже безшумно. Враховуючи його малі розміри, спеціально підібраний колір фюзеляжу, а також малу ефективну площу розсіювання, він залишається непомітним для противника.

У ході випробувань за участю представників Міноборони, Spectator-М1 виконав завдання, максимально приближені до бойових. Зокрема, була перевірена здатність безпілотника виконувати завдання під час активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби. Наразі планується включення Spectator-М1 до Державного оборонного замовлення.

Spectator-М1 піднімається на висоту до 3 600 метрів, має максимальну швидкість у 120 км/год, швидкість, при якій виконується завдання – 70 км/год. В повітрі безпілотник може знаходитися понад дві години. Комплекс здатен передавати відеоінформацію у цифровому кодованому вигляді, а дальність польоту Spectator-М1 становить до 150 км.

Перші безпілотні комплекси Spectator для Міністерства оборони та Державної прикордонної служби України були поставлені ще у 2015 році. В українському війську він пройшов підконтрольну експлуатацію, а прикордонники, завдяки цим безпілотникам, вдалося практично повністю закрити українським кордон.


Читайте Ukrainian Military Pages у Telegram, Twitter та Facebook