ТОП ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

ТОП ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та по...

понеділок, 25 березня 2019 р.

Польська армія отримала перші серійні САУ «Краб»

25.03.19
Польська армія отримала перші серійні САУ Краб

Польська армія отримала від компанії Huta Stalowa Wola першу серійну (та другу загалом) партію 155-мм самохідних гаубиць Krab, які замінять у військах САУ 2С1 «Гвоздика».

Зокрема сьогодні, 25 березня, першу батарею «Крабів» (з восьми самохідних гаубиць та супутніх машин) урочисто отримав 5-й Любуський артилерійський полк 12-ї механізованої дивізії, ще дві батареї полк отримає до кінця цього року, повідомляє defence24.pl.

«Одна батарея – це тільки початок», – заявив міністр оборони Маріуш Блащак. «У середині цього року буде передана ще одна батарея на оснащення 5-го полку, а до кінця року ще одна».

Міністр зазначив, що «Краби» значно підвищують можливості польської армії. Основним озброєнням полку до сьогодні були 152-мм самохідні гаубиці «Дана», 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика», реактивні системи залпового вогню WR-40 Langusta та БМ-21 «Град».

Польська армія отримала перші серійні САУ Крабфото: defence24.pl

Нагадаємо, що раніше до 11-го Мазурського артполку 16-ї механізованої дивізії був переданий перший дивізіонний комплект (має назву «Регіна») з 24 предсерійних САУ «Краб».

Кожен дивізіонний комплект (модуль) Regina складається з 24 гаубиць «Краб» і супутніх машин: трьох командно-штабних, восьми машин управління різного рівня, шести транспортних машин для боєприпасів, а також машини техпідтримки (ремонту озброєння та електроніки).

Основним постачальником вогневих засобів модуля Regina є Huta Stalowa Wola, також у виробництві задіяно й інші польські підприємства, зокрема WB Electronics.

Контракт на поставку чотирьох дивізіонів на суму 4,5 млрд. злотих було підписано у грудні 2016 року. Це найбільший контракт, укладений міністерством національної оборони Польщі з вітчизняною промисловістю.

Читати також:Артилерія Польщі: сучасний стан

Читайте Ukrainian Military Pages у Telegram, Twitter, Facebook та Linkedin