Створено нову командно-штабну машину БТР-3КШ

Створено нову командно-штабну машину БТР-3КШ

Київським бронетанковим заводом спільно з приватними компаніями створено нову командно-штабну машину БТР-3КШ для управління підрозділами в умовах сучасного поля бою.

Машина розроблена на замовлення командування Сухопутних військ Королівства Таїланд у кооперації із Інститутом оборонних технологій Міністерства оборони Таїланду.

«Серцем» БТР-3КШ є новітня автоматизована система управління (АСУ) боєм, яка об'єднує всю передану по захищеному цифровому зв'язку інформацію щодо місцезнаходження підрозділів, цілей та засобів вогневого ураження.

Інформація може надходити від командирів відділень, окремих бойових машин, розрахунків, передових навідників, безпілотників, контрбатарейних радарів, інших учасників бою та засобів спостереження. У свою чергу, АСУ виводить цілісну картину на тактичні комп'ютери та дозволяє оперативно передавати бойові задачі та контролювати їх виконання.

Система дозволяє значно підвищити ефективність виконання бойового завдання та повністю відповідає сучасній концепції ведення війни, коли перевага над ворогом досягається кращою координацією та взаємодією між всіма підрозділами на полі бою та постійним обміном інформацією.

Окрім того, БТР-3КШ має у своєму складі власні безпілотні комплекси, що дозволяє самостійно отримувати уточнену інформацію. Наразі у складі БТР-3КШ застосовуються БПЛА «Рама» від ДП «ДКБ Авіації загального призначення», що входить до складу концерну «Укроборонпром».

З метою захисту БТР-3КШ оснащена бойовим модулем «ІВА-М» від приватного підприємства «Чезара». Цей легкий бойовий модуль з дистанційним керуванням озброєний 12,7-мм кулеметом, оснащений денним та тепловізійним прицілом з далекоміром, а також системою постановки димової завіси.

До командно-штабної машини, у відповідності до бажань замовника, можливо інтегрувати будь-який безпілотний комплекс та легкий бойовий модуль.

Для покращення ергономіки у конструкцію БТР-3 були внесені суттєві зміни для забезпечення комфортних умов роботи дев'яти членів екіпажу. Зокрема значно збільшився простір робочої зони, розширені бокові двері, замінені сидіння на більш комфортні та встановлена потужна система кондиціонування повітря.

Водночас, ходові властивості високопрохідного шасі 8х8 БТР-3КШ залишились без змін: максимальна швидкість до 100 км/год та можливість форсування водний перешкод уплав.

Наразі Київський бронетанковий завод готує БТР-3КШ до заводських випробувань, після чого готовий розпочати державні випробування за участю українських військових з метою початку серійного виробництва цих машин для українського війська.

Командно-штабна машина БТР-3КШ зр.2019р. Командно-штабна машина БТР-3КШ зр.2019р. Командно-штабна машина БТР-3КШ зр.2019р. Командно-штабна машина БТР-3КШ зр.2019р. Командно-штабна машина БТР-3КШ зр.2019р.

Варто також зауважити, що у 2017 році в Одесі був помічений інший варант командно-штабної машини на базі БТР-3, яки проходив випробування. Відповідні фото тоді оприлюднив одеський інформаційний портал «Думская».

Командно-штабна машина БТР-3КШ зр.2017р. Командно-штабна машина БТР-3КШ зр.2017р.


Використані джерела:
Офіційний веб-сайт ДК «Укроборонпром»