Українці стажуються на британському розвіднику

Українські моряки стажуються на британському розвіднику

Два офіцери, старшина і матрос ВМСУ проходять стажування на борту корабля гідрографічної розвідки HMS ECHO H87 Королівських Військово-Морських Сил Великої Британії.

Стажування проходить відповідно до Плану заходів міжнародного співробітництва та на запрошення британської сторони, повідомляє одеська редакція Інформагентства Міноборони.

Протягом 5 днів перебування на борту корабля ЇЇ Величності наші моряки перетнуть Чорне море, отримають можливість пройти такі складні райони цивільного судноплавства як протоки Босфор та Дарданелли, подолають Мармурове та Єгейське море. Далі по плану захід до військово-морської бази НАТО «Суда-Бей», що на острові Крит (Грецька Республіка).

Українці спостерігатимуть за роботою британських моряків на головному командному пункті HMS ECHO під час тактичного маневрування, братимуть участь в тренуваннях у складі корабельних бойових розрахунків, працюватимуть на бойових постах, відпрацьовуватимуть елементи штурманського прокладання курсу корабля, виконуватимуть завдання при проходженні вузини й навігаційному орієтуванню за допомогою сучасних комп’ютерних технологій. Всі заплановані заходи відбуватимуться англійською мовою.

– Головна мета заходу полягає в удосконаленні морської підготовки та ознайомленні з організацією корабельної служби Королівських ВМС Великої Британії, – відзначив керівник робочої групи ВМСУ – командир дивізіону надводних кораблів капітан 2 рангу Юрій Вицький. – Разом зі мною стажуватимуться командир штурманської бойової частини середнього десантного корабля «Юрій Олефіренко» старший лейтенант Артур Колодка, старший комендор артилерійської бойової частини цього ж корабля матрос Іван Аніщенко та головний старшина дивізіону надводних кораблів мічман Павло Кучер.

Українські моряки стажуються на британському розвіднику

Також однією з особливостей стажування для наших моряків буде можливість на власні очі побачити, як працює високотехнологічне спеціальне обладнання корабля гідрографічної розвідки HMS ECHO, завдяки якому проводяться складні гідрографічні роботи.