![Американці провели ротацію підрозділів місії JMTG-U](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhPKyXjBoFkUmM2eesWkizQ_Q-gPBxpiP48Oh0lUKT4YyxfxCNGpKA1HBqXgr6KpW8zwgcrEwv3g_TciAevpuy93F-QT0dBH9zBnKcLUkuKW7i4QhVGPMJTRFUgRTboiBvs9dyzow8lJ54/s1600/usarmy.png)
Сьогодні, 2 травня, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки відбулась церемонія передачі повноважень між двома підрозділами американської складової місії JMTG-U.
Військовиків 278-го бронекавалерійського полку Національної гвардії США зі штату Теннессі, які перебували на Львівщині з літа 2018 року, змінили понад 130 військовослужбовців 2-ї бригадної тактичної групи «Страйк» 101-ї повітрянодесантної (десантно-штурмової) дивізії армії США.
Представники армії США продовжуватимуть допомагати у тренуванні підрозділів Збройних Сил України за стандартами підготовки армій держав НАТО. Термін ротації на території України для американських військових складатиме 9 місяців.
Військово-тренувальна місія відома, як «Об’єднана багатонаціональна група з підготовки – Україна» (JMTG-U) була започаткована у 2015 році. Метою є — сприяння внутрішньому оборонному потенціалу України та тренуванню ротаційних підрозділів в Україні. Крім того, американці продовжуватимуть навчання українських військових інструкторів, які у майбутньому мають повністю опанувати функції навчання особового складу на рівні батальйону.
![Американці провели ротацію підрозділів місії JMTG-U](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjQEJLRlH_joG2xpJjsLVr5pdADAQQVexgNb5PIxa5jHiu1lx8eR_tS0tQ7GuJVa4wfuRRyFVA6xGmJNBGx_TN7YlhvVtbgoSgtNUGqM6Xm_BK0YpIocGyoluF3wL0pGxwLULwLmfVlYu8/s1600/79e170f6473302fe56337263e8ccf0199bbe31ed.jpg)
![Американці провели ротацію підрозділів місії JMTG-U](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgCpbzN1P4FpqPZuywo36B-5rgFlatWaN1RTOKViinnFLlKkpm3EBlYrWP1iwJ-llzxLg0ZtXYOurIx61qnPuXwJzqYUHFoZC1rCBi7S1JSHrxehdUuWphlJnDFwUJbWWQgQXk9wodh2eA/s1600/62651104b7e1eb005f486ddc8bce43bb5f4c77ec.jpg)
Довідка. 101-а повітрянодесантна дивізія армії США сформована у серпні 1942 року і брала участь в операції союзних сил із висадки в Нормандії в червні 1944 року. Десантники дивізії брали участь в облозі Бастоні (Бельгія), Арденнській операції в грудні 1944 року та Голландській повітрянодесантній операції. Оперативна група «Карантан» названа на честь шестиденної битви за французьке місто Карантан під час Нормандської операції. Особовий склад 101-ї повітрянодесантної дивізії брав участь у бойових діях у В’єтнамі, Африці, Іраку та Афганістані. Емблемою дивізії є «Клекотливий орел».
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України