ДБР сфабрикувало аудіо про браковані бронежилети, щоб дискредитувати Міноборони – Марченко

ДБР сфабрикував аудіозапис про браковані бронежилети, щоб дискредитувати Міноборони – Марченко

Аудіозапис розмов чиновників Міноборони, які начебто закуповували для армії неякісні бронежилети за завищеною ціною, є сфабрикованим ДБР для дискредитації Міноборони.

Про це під час брифінгу заявив начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України генерал-майор Дмитро Марченко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Марченко Начальник ГУ РСМЗ ЗСУ Дмитро Марченко (фото демонстраційного характеру)

«Я наголошую, що цинічно сфабриковано даний аудіозапис для того, щоб сформувати суспільну думку. Мені відомі всі переговори, і я хочу наголосити, що в даному аудіо, яке виставлено, мова йде спочатку про партію бронежилетів, а потім туди додають інформацію, яка не стосується цієї партії. Туди додають інформацію, яку ми мали під час розробки технічних умов по новому бронежилету, де ми його перевіряли», – заявив начальник управління, пояснивши, що йдеться про епізод розмови, в якому обговорюються неякісні бокові фрагменти експериментальних зразків жилетів, що для армії не закуповувались.

Монтаж аудіозапису на думку представників Міноборони спрямований на дискредитацію роботи оборонного відомства і пов'язаний з виборами.

Марченко також висловив здивування, чому правоохоронні органи не виклали весь запис розмови. «Чому ДБР не виклало все аудіо, від початку до кінця, для мене дуже велике запитання», – заявив Дмитро Марченко.

Ці слова підтвердив і адвокат у справі Володимир Охріменко, який наголосив: «Все це чітко скомпільовано для формування громадської думки, аби створити враження, що були поставлені неякісні бронежилети. Це не так. Ми просимо ДБР оприлюднити всі розмови без фрагментів фраз, щоб всі переконались у тому, що йшлося зовсім про інші обставини».

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно експертизи, проведеної ДБР, представник Міноборони повідомив, що не бачив і не знає, які саме бронежилети перевірялись слідчими ДБР – з якої партії, як саме перевіряли, з якої відстані стріляли, яким боєприпасом тощо.

Вихід зі скандальної ситуації в міноборони бачать у проведенні відкритої незалежної експертизи. «Я наполягав на цьому і наполягаю зараз: коли буде офіційна експертиза, я би попросив розбити її на три партії. Зробити виїмку трьох партій бронежилетів по п'ять штук і відправити в три незалежні лабораторії, які мають акредитацію. Тому що якщо це буде в ДБР при закритих дверях, і будуть фрагменти, то я розумію, що вони мене звинуватять... Я не знаю для чого це робиться, але це робиться лише з політичного мотиву», – заявив Марченко.

Відповідаючи на запитання, чи планують у Міноборони оскаржувати дії Державного бюро розслідувань, адвокат Охріменко повідомив, що скарги вже подані до Печерського райсуду за місцем розташування органу досудового розслідування – територіального управління ДБР. «Розгляд скарг ще не призначений, ми очікуємо розподілу та призначення судового засідання».

Читати також на цю тему:

Попри всі випробування МОУ прописало техумови під одного постачальника бронежилетів

Відкритий лист НВП «Темп-3000 до Державного бюро розслідувань щодо начебто «неякісних» бронежилетів

Якість бронежилетів ЗСУ від «Темп-3000» підтверджено в акредитованій лабораторії (ВІДЕО)