Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 14.06.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

четвер, 24 жовтня 2019 р.

Франція порізала сталь для першого фрегата FTI

24.10.19
Fregate de Taille Intermediaire

Французька Naval Group на верфі у Лор'яні провела 24 жовтня церемонію різання сталі для першого «середнього» фрегата за програмою FTI (Fregate de Taille Intermediaire).

Головний корабель серії, який буде названий на честь адмірала П'єра-Алексіса Ронарха, очікується отримати у 2023 році, повідомляє Naval Today.

4500-тонні фрегати призначені для протичовнової боротьби з розширеними можливостями самооборони та роботи з ССО, будуються за контрактом 2017 року. Вони матимуть довжину 122 метри та перевернуту носову конструкцію для більшої стабільності на високих швидкостях.

Fregate de Taille Intermediaire

Кораблі FTI заповнять розрив між 2500-тонними корветами Gowind та 6000-тонними фрегатами FREMM, запропонованими Naval Group. Планується побудувати п'ять фрегатів FTI, які замінять у ВМС Франції п'ять фрегатів La Fayette. Очікується, що всі п'ять FTI надійдуть до 2030 року.

Кораблі озброять протикорабельними ракетами MBDA Exocet MM40 Block 3, зенітними ракетами MBDA Aster 15/30, 324-мм протичовновими торпедами MU90 Impact, 76-мм АУ Oto Melara Super Rapid, 20-мм дистанційно керованими модулями. На фрегаті базуватиметься гелікоптер-торпедоносець типу NH90 та безпілотний літальний апарат. Крім того фрегат матиме два катери спецпризначення ECUME для висадки підрозділів спеціальних операцій.

Комбінована енергетична установка схеми CODAD включатиме чотири дизельні двигуни і чотири дизель-генератори сумарною потужністю 32 мВт, забезпечуючи швидкість повного ходу до 27 вузлів і дальність плавання економічним ходом до 5000 миль. На кораблі повинні розміщуватися 150 чоловік, включаючи 110 осіб штатного екіпажу і 15 осіб авіагрупи.

Fregate de Taille Intermediaire

Більше того, фрегати FTI будуть першими кораблями ВМС Франції, які матимуть захист від кіберзагроз з надлишковою ІТ-архітектурою, об'єднаною навколо двох центрів обробки даних.

У церемонії різання сталі, серед інших, взяв участь віце-адмірал ВМС Греції Ніколаос Цуніс, оскільки Греція веде переговори з Францією щодо придбання двох кораблів типу «Белхарра» – експортної версії фрегата FTI.