Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 14.06.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

вівторок, 15 жовтня 2019 р.

Радіонікс представив нову авіаційну електроніку

15.10.19
Радіонікс представив нову авіаційну електроніку

Системи наведення ракет, комп'ютерні системи для Су-27 та Миг-29, комплекс індивідуального радіоелектронного захисту літаків «Омут-КМ» представила приватна компанія «Радіонікс».

Про це повідомляє Defence Express.

Серед експонатів були представлені радіолокаційні голівки ракет середньої дальності Х та Ка діапазонів. Технологія активного наведення першої голівки дозволяє ракеті самостійно коригувати рух до цілі, залишаючись максимально непомітною.

За словами провідного інженера з перспективних досліджень Сергія Леміщенка, такі ракети не з'являться на локаторах супротивника, доки не досягнуть відстані 15 км до цілі. За таких умов, вважає експерт, відреагувати на постріл практично неможливо, і ракета влучить за 5 - 6 сек.

Ще одна голівка має систему пасивного наведення, за допомогою якої ракета наводиться на задані координати без подальшої участі оператора, але значна дальність польоту ракети дозволить пілотові здійснювати запуск снаряду з безпечної відстані. Для розробки використовувалися напрацювання радянських часів. Інженери компанії доповнили проектування сучасними технологіями, і на виході отримали інноваційну розробку.

Радіонікс представив нову авіаційну електроніку

Також презентовано підсилювач радіоімпульсів та ехосигналів. Прорив технології в тому, що інженери змогли відтворити пристрій і програмне забезпечення, які до того вироблялися в РФ.

Апаратура прийому-передачі сигналів теж ґрунтується на доробкові минулих часів. Частина деталей залишилася незмінною, але всередині «вічної коробки» встановлена новітня електроніка. Більше того, у «Радіоніксі» передбачили можливість модернізацію пристрою за рахунок перспективного програмного забезпечення. Попередні ж версії пристрою були «законсервовані в часі». До того ж, така модернізація підсилювача радіохвиль виходить значно дешевше, аніж купити новий: $150 - 200 тис. проти $6 - 8 млн. Також внаслідок залучення новітніх технологій пристрій на 100 кг легший.

Радіонікс представив нову авіаційну електроніку

Загалом курс на модернізацію старих пристроїв є одним із ключових підходів компанії. Сергій запевняє, що оновити й покращити старе є економнішим і більш ефективним способом збільшити оборонну здатність країни. На його думку, одна найтехнологічніша машина не варта десятьох із посередніми можливостями. Хай навіть вони не будуть передовими, але й не відставатимуть від потужностей противника.

Надалі компанія планує оновлювати застарілі технології відповідно до сучасних вимог і стандартів. Продукція компанії орієнтована як на внутрішній ринок, так і на експорт, зокрема Radionix співпрацює з країнами НАТО.