Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 19 листопада 2019 р.

Арсен Аваков підписав угоду щодо будівництва 20 катерів

19.11.19
патрульний катер Ocea FPB 98

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков від імені Уряду України підписав угоду з міністром внутрішніх справ Франції щодо виготовлення та техпідтримки 20 патрульних катерів.

Повідомив дописом у twitter Арcен Аваков, якій перебуває з візитом у Франції, зокрема підписання угоди відбулось у рамках правоохоронної виставки Milipol 2019.

Угода вартістю €136,5 млн передбачає, що п'ять із замовлених двадцяти патрульних катерів для Морської охорони ДПСУ, а також всі RIB-човни, якими комплектуються патрульні катери, побудують в Україні. Крім того угода передбачає навчання персоналу, технічну підтримку протягом п'яти років, сервісне обслуговування та поставку запасних частин.

«Кожен четвертий корабель буде виготовлений в Україні. Таким чином ми захистимо акваторії наших морів та за рахунок локалізації виробництва в Україні, орієнтовно, це буде один із миколаївських заводів, ми зможемо відродити виробництво катерів з алюмінієвим корпусом. Сподіваємось, що після цієї угоди ми на постійній основі будемо виробляти катери на миколаївському заводі», – наголосив міністр.

Після ратифікації угоди Верховною Радою, буде підписаний технічний контракт. Проєкт розрахований на період до 2023 року, а перший катер Україна отримає в 2021 році.

патрульний катер Ocea FPB 98 патрульний катер Ocea FPB 98 патрульний катер Ocea FPB 98

Арсен Аваков підписав угоду щодо будівництва 20 катерів

32-х метровий алюмінієвий патрульний катер Ocea FPB 98 водотоннажністю у 100 тонн здатен розвивати швидкість до 35 вузлів. Екіпаж катеру – 14 осіб. Дальність ходу 1200 миль при швидкості 12 вузлів. Ці катери поставлялися до Алжиру, Беніну, Нігерії та Суринаму. Катери, що поставлялися до Алжиру були озброєні 30-мм артустановкою DS30B (на фото). Яке озброєння будуть мати катери української морської охорони наразі не відомо.

30-мм артустановка DS30B 30-мм артустановка DS30B