Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 18 листопада 2019 р.

Росія повернула Україні захоплені кораблі

18.11.19
Росія повернула Україні захоплені кораблі

Українські військові катери «Нікополь», «Бердянськ» та буксир ВМСУ «Яни Капу», які майже рік перебували у російському полоні, прямують до Одеси.

Росія передала судна у відкритому морі. Наразі українські буксири «Титан», «Гайдамаки» та пошуково-рятувальне судно «Сапфір» разом з катерами та буксиром розпочали рух в напрямку материкової України, повідомила пресслужба Військово-Морських Сил України.

Раніше російські ЗМІ повідомляли, що особиста зброя екіпажу, а також рації і документи, залишаться в Росії в якості речових доказів у кримінальній справі.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року, у Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили катери «Бердянськ» і «Нікополь» та буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя. Також були взяті в полон 24 українських моряки, троє з яких отримали поранення. Їм пред'явили звинувачення у незаконному перетині російського кордону та відправили у СІЗО. Моряки вимагали вважати себе військовополоненими і відмовилися визнавати свою провину.

У травні 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов'язав Російську Федерацію звільнити захоплених та утримуваних військових моряків, а також повернути військові судна Україні. Але моряків передали Україні лише після обміну полоненими 7 вересня.