Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 13 листопада 2019 р.

До складу ВМСУ зараховано три кораблі на черзі ще декілька

13.11.19 | оновлено 16.11.19
До складу ВМСУ зарахували три кораблі на черзі ще декілька

Сьогодні, 13 листопада, в Одесі відбулись урочистості з нагоди зарахування до корабельного складу ВМСУ патрульних катерів класу «Island» та пошуково-рятувального судна.

Зокрема, Військово-Морський Прапор підняли на патрульних катерах P190 «Слов’янськ» та P191 «Старобільськ», які у жовтні прибули зі США, та на морському пошуково-рятувальному судні «Олександр Охрименко» проєкту 2262, який у серпні передано від Мінінфраструктури.

У заходах взяли участь заступник міністра оборони України Анатолій Петренко, представники Посольства США в Україні, дипломати й інші іноземні гості, зокрема з країн-членів НАТО, військовослужбовці корабельного складу флоту, волонтери, духовенство та громадськість.

Нагадаємо, що пошуково-рятувальне судно «Олександр Охрименко» зараховане до скаду ВМСУ наказом Міністерства оборони від 18 жовтня 2019 року № 539. Два патрульні катери типу «Island» (зав.№№1321, 1322, 1988 р.вир.) зараховані до корабельного складу наказом МОУ від 8 листопада 2019 року № 566.

Вже до кінця цього року, за словами Анатолія Петренка, планується завершити випробування і ввести до складу ВМС ЗС України ще три бойові кораблі від національного виробника. Щонайменше така ж цифра у планах вітчизняного оборонного відомства і на 2020 рік.

Тимчасово повірений у справах США в Україні пан Джозеф Пеннінгтон, заявив «що на додачу до цих двох патрульних катерів класу типу «Island», Сполучені Штати Америки нададуть ще три додаткові катери цього ж класу».

До складу ВМСУ зарахували три кораблі на черзі ще декілька

Цього року очікується прийняття до строю двох десантно-штурмових катерів проєкту 58503 «Кентавр-ЛК», які вже навіть отримали бортові номери та імена (L450 «Станіслав» та L451 «Малин») та ймовірно сьомого бронекатеру типу «МБАК», що був спущений на воду 2 квітня.

Щодо обіцяних трьох (точніше не менше трьох) наступного року, то це ймовірно розвідувальний корабель, який добудовується в Одесі, а також «Кентавр» та МБАК закладені 8 лютого.