![бригадf ЗСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgRhl_Mk84VAo2PFcuH2MRDVaz1u0M3ijZjSN09vcWOg3367KXjN8lwVacuQW5CH7_HA1xC6nBwemQcNTFheO4x1NA4zeF6Vqrf0CUJ6ilePNvyKm0hUzB6JkiQ2uIhbt69GTkq0ZN6dPI/s1600/578+%25281%2529.png)
Сьогодні стало відомо, що це буде одна з гірсько-штурмових бригад, про що повідомив начальник відділу бойової підготовки сухопутних військ підполковник Владислав Пономарьов під час брифінгу в інформагентстві «АрміяInform».
– Наразі всі військові частини ЗСУ здійснюють як індивідуальну, так і колективну підготовку згідно зі стандартами НАТО. Відмінність лише в тім, що ми готуємося відповідно до нашої організаційно-штатної структури. Експериментальну бригаду переведуть на штат, який застосовується в арміях Альянсу, – зазначив офіцер.
Тобто загальновійськовий натовський командир розуміє, що його бригада здатна здійснювати оборону на лінії фронту до 20 км. З тактико-технічними характеристиками наших підрозділів він не знайомий. Тож, щоб успішно застосовувати у спільних операціях українську бригаду, вона має відповідати оргштатній структурі військових частин НАТО.
ББТГр буде включати бригаду та підрозділи посилення від інших родів військ і служб: артилерії, протиповітряної оборони, розвідки, радіоелектронної боротьби та ін. Варто зазначити, що бригадна бойова група (англ. Brigade combat team, BCT) є основним тактичним військовим формуванням сучасної армії США.
Експеримент розпочнеться у липні 2020-го й триватиме два роки. Упродовж усього циклу підготовки бригада не братиме участі у проведенні операції Об’єднаних сил. Натомість, її постійно залучатимуть до різного роду міжнародних навчань та заходів.
Як підсумок, сплановано мати боєздатну та взаємосумісну бригадну тактичну групу, яка відповідатиме натовським стандартам і буде спроможна вести бойові дії в усіх основних видах бою, як на території нашої держави, так і за її межами.