Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 17 грудня 2019 р.

Назвали бригаду ЗСУ яка першою приєднається до НАТО

17.12.19
бригадf ЗСУ

Як раніше повідомлялось Ukrainian Military Pages у 2020 році одну українську бойову бригаду переформують в експериментальну бригадну бойову тактичну групу за зразком НАТО.

Сьогодні стало відомо, що це буде одна з гірсько-штурмових бригад, про що повідомив начальник відділу бойової підготовки сухопутних військ підполковник Владислав Пономарьов під час брифінгу в інформагентстві «АрміяInform».

– Наразі всі військові частини ЗСУ здійснюють як індивідуальну, так і колективну підготовку згідно зі стандартами НАТО. Відмінність лише в тім, що ми готуємося відповідно до нашої організаційно-штатної структури. Експериментальну бригаду переведуть на штат, який застосовується в арміях Альянсу, – зазначив офіцер.

Тобто загальновійськовий натовський командир розуміє, що його бригада здатна здійснювати оборону на лінії фронту до 20 км. З тактико-технічними характеристиками наших підрозділів він не знайомий. Тож, щоб успішно застосовувати у спільних операціях українську бригаду, вона має відповідати оргштатній структурі військових частин НАТО.

ББТГр буде включати бригаду та підрозділи посилення від інших родів військ і служб: артилерії, протиповітряної оборони, розвідки, радіоелектронної боротьби та ін. Варто зазначити, що бригадна бойова група (англ. Brigade combat team, BCT) є основним тактичним військовим формуванням сучасної армії США.

Експеримент розпочнеться у липні 2020-го й триватиме два роки. Упродовж усього циклу підготовки бригада не братиме участі у проведенні операції Об’єднаних сил. Натомість, її постійно залучатимуть до різного роду міжнародних навчань та заходів.

Як підсумок, сплановано мати боєздатну та взаємосумісну бригадну тактичну групу, яка відповідатиме натовським стандартам і буде спроможна вести бойові дії в усіх основних видах бою, як на території нашої держави, так і за її межами.