Іран будує свій «авіаносець»

Іран будує авіаносець

Іран має свій «авіаносець» – повнорозмірний макет-копію корабля USS Nimitz (CVN-68), що у 2015 році використовувався для відпрацювань атак на ВМС США. Тепер баржу з бутафорськими надбудовами знову ремонтують.

Як пише журнал Popular Mechanics, копія американського авіаносця на базі баржі була побудована в 2014 році. Роком пізніше «авіаносець» піддався масованому нападу човнів-камікадзе, обстрілу з швидкісних кораблів, а також атаці крилатими ракетами. Всього в навчаннях «Великий пророк – 9» копія авіаносця піддалася обстрілу з більш ніж 100 катерів. Потім баржу відбуксирували до берега, а в листопаді минулого року почалося її відновлення.

Іран будує авіаносець Будівництво «авіаносця» на верфі Гачін. Джерело: popularmechanics.com

Існує думка, що таким чином Іран відпрацьовує навички боротьби з американськими авіаносцями, посилаючи чіткий сигнал своїм противникам. Згідно із супутниковими знімками, іранський «авіаносець» знову відновлений. Найімовірніше, він знову стане об'єктом для «биття» в ході великих військових навчань ЗС Ірану, запланованих на березень поточного року.

Іран будує авіаносець Супутниковий знімок відремонтованого «авіаносця». Джерело: defenseone.comВикористані джерела: Warspot