Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 14 січня 2020 р.

Іран будує свій «авіаносець»

14.01.20
Іран будує авіаносець

Іран має свій «авіаносець» – повнорозмірний макет-копію корабля USS Nimitz (CVN-68), що у 2015 році використовувався для відпрацювань атак на ВМС США. Тепер баржу з бутафорськими надбудовами знову ремонтують.

Як пише журнал Popular Mechanics, копія американського авіаносця на базі баржі була побудована в 2014 році. Роком пізніше «авіаносець» піддався масованому нападу човнів-камікадзе, обстрілу з швидкісних кораблів, а також атаці крилатими ракетами. Всього в навчаннях «Великий пророк – 9» копія авіаносця піддалася обстрілу з більш ніж 100 катерів. Потім баржу відбуксирували до берега, а в листопаді минулого року почалося її відновлення.

Іран будує авіаносець Будівництво «авіаносця» на верфі Гачін. Джерело: popularmechanics.com

Існує думка, що таким чином Іран відпрацьовує навички боротьби з американськими авіаносцями, посилаючи чіткий сигнал своїм противникам. Згідно із супутниковими знімками, іранський «авіаносець» знову відновлений. Найімовірніше, він знову стане об'єктом для «биття» в ході великих військових навчань ЗС Ірану, запланованих на березень поточного року.

Іран будує авіаносець Супутниковий знімок відремонтованого «авіаносця». Джерело: defenseone.comВикористані джерела: Warspot