Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 17 січня 2020 р.

Фінляндія отримала модернізований ракетний катер «Хаміна»

17.01.20
ВМС Фінляндії отримали перший модернізований ракетний катер Хаміна

Компанія Patria передала ВМС Фінляндії перший модернізований ракетний катер класу «Хаміна» – FNS Tornio (81). Ще три мають пройти капремонт і модернізацію до кінця 2021 року.

У результаті модернізації катери класу «Хаміна», що були побудовані у кінці 1990-х – початку 2000-х років, повинні прослужити до 2030-х років, повідомляє сайт yle.fi

Катери отримають засоби для боротьби з підводними човнами і нові можливості для оборони. Зокрема, протикорабельні ракети Gabriel Mk5, нову БІУС Saab 9LV, підкільну та буксировану ГАС, а також торпедні установки Torpedsystem 47 (Tp 47) шведської Saab Dynamics.

Чотири ракетні катери класу Hamina повною водотоннажністю по 274 тонни наразі складають бойове ядро ​​фінського військового флоту. Вони дислоковані на військово-морській базі в Упінніемі, у п'ятнадцяти кілометрах на північний захід від Гельсінські. На цій же базі перебувають й три постановника мін фінських військово-морських сил.

Вартість модернізації катерів складе близько 223 млн євро (раніше повідомлялось про 190).

ВМС Фінляндії отримали перший модернізований ракетний катер Хаміна

У рамках програми оновлення флоту МО Фінляндії планує найближчим часом підписати контракт на поставку чотирьох корветів класу «Похьянмаа», які посилять ВМС до 2028 року.