Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 31 січня 2020 р.

Польща підписала контракт на купівлю 32 винищувачів F-35A

Польща підписала контракт на поставку 32 винищувачів F-35A

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак підписав сьогодні, 31 січня 2020 року, контракт на придбання 32 літаків 5-го покоління Lockheed Martin F-35A Lightning II.

Контракт вартістю 4,6 млрд дол США (близько 17,8 млрд злотих) включає тренажери, підготовку персоналу та логістичний пакет, повідомляє Defence24.

Зокрема предметом контракту, крім поставки 32 літаків F-35A, є:

  • наземне обладнання та спорядження пілотів;
  • система наземної підготовки, призначена для оснащення авіабаз, включно з Інтегрованим навчальним центром та 8 тренажерами (Full Mission Simulator);
  • повне матеріально-технічне обслуговування літаків та іншого обладнання за системою Global Support Solution (GSS) до 2030 року;
  • запасний двигун Pratt & Whitney F135;
  • ІТ-система управління експлуатацією літаків F-35;
  • навчання 24 пілотів у США (включаючи рівень інструктора) та підготовка 90 осіб технічного персоналу.

Укладена угода в рамках програми модернізації авіації під найменуванням Harpia є результатом доволі швидкої переговорної процедури, яка тривала приблизно рік. Поштовхом до рішення стала низка катастроф винищувачів МиГ-29. І польська, і американська сторони доклали максимум зусиль для завершення всіх процедур та формальностей у найкоротші терміни.

«Модернізація армії прискорюється. Крім F-16, у нашому небі незабаром з’являться чудові винищувачі F-35. Завдяки цьому тінь російського панування, над цією частиною Європи, над Річчю Посполитою, якої ми позбулися тридцять років тому, буде віддалятися й ми зможемо забезпечити кращу безпеку та мир з іншими членами НАТО», – сказав Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.

Перші шість замовлених літаків F-35A відправляться на одну з американських повітряних баз у 2024-2025 роках і будуть використовуватися для підготовки польських пілотів. Нові винищувачі прибудуть до Польщі в 2026 році і будуть постачатися до 2030 року зі швидкістю 4-6 машин на рік. З них формуватимуть дві ескадрильї по 16 машин. Посольство США в Польщі оголосило, що початкова оперативна готовність буде оголошена в 2028 році.