Зменшення напруги з Росією – нова стратегія нацбезпеки

Зменшення напруги з Росією – нова стратегія нацбезпеки України

Заходи для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ та напруги у двосторонніх відносинах передбачатиме нова Стратегія національної безпеки України.

Насамперед нагадаємо, що «напруга у відносинах» виникла через російську збройну агресію проти України, що призвела до окупації частини території країни та загибелі біля 13 тисяч осіб, також 30 тисяч було поранено, ще 1,5 мільйона стали переселенцями.

Проєкт нової Стратегії національної безпеки України «Безпека людини – безпека країни» було розглянуто на засіданні Ради національної оборони та безпеки України під головуванням Президента Володимира Зеленського, про що повідомляє президентський сайт.

Зменшення напруги з Росією – нова стратегія нацбезпеки України

Повідомляється, що в основу документа було покладено виборчу програму президента. До підготовки проєкту залучалися Національний інститут стратегічних досліджень, державні органи, інституції громадянського суспільства, а також іноземні експерти.

Читати також:Вони захоплювали Крим: розкритий список 1097 військових злочинців ЗС РФ (ВІДЕО)

Стратегія стане основою для розробки інших документів стратегічного планування у сферах нацбезпеки та оборони, які визначатимуть шляхи та інструменти їхнього забезпечення.

В основу діяльності пропонується покласти три основні засади: розвиток оборонних і безпекових спроможностей, які унеможливили б збройну агресію проти України шляхом збільшення ціни цієї агресії; здатність суспільства та держави швидко й адекватно реагувати на зміну безпекового середовища й підтримувати стале функціонування своїх основних механізмів; розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Європейським Союзом і державами – членами НАТО, прагматична співпраця з іншими країнами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.

Пріоритетними напрямами політики національної безпеки у проєкті Стратегії визначається забезпечення незалежності й державного суверенітету, суспільний розвиток, насамперед – розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, європейська і євроатлантична інтеграція (створення необхідних умов для набуття повноправного членства у ЄС і НАТО), відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України.

Реалізація цих пріоритетів забезпечуватиметься шляхом відновлення миру та державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, здійснення комплексу міжнародно-правових, політико-дипломатичних, безпекових, гуманітарних та економічних заходів «Крим – це Україна». Також пропонується вжити заходів для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ та напруги у двосторонніх відносинах.

Чинна Стратегія національної безпеки України затверджена Указом Президента України від від 26 травня 2015 року № 287/2015. Основою її формування стало рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 травня 2015 року «Про Стратегію національної безпеки України». Основною небезпекою у документі визначалась російська загроза.

Читати також:Крим, як це було. Документальний фільм