1200 військових «Богданів» експлуатується в військах

1200 військових Богданів експлуатується у військах

На сьогодні понад 1200 військових автомобілів різних класів та модифікацій виробництва компанії «Богдан Моторс» експлуатуються в лавах усіх видів та родів військ.

Про це розповів гендиректор АТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» Віталій Старосуд.

Слід зауважити, що переважна кількість цієї техніки виконує завдання в районі проведення ООС. Основні їхні функції – підвезення озброєння, техніки та боєприпасів, логістика продовольчого та речового постачання. Завод постійно працює над вдосконаленням та уніфікацією транспортних платформ для потреб силових відомств України.

Перші поставки автомобілів «Богдан 6317» розпочалися у 2016 році після того як у стислі терміни відбулися усі підготовчі роботи з налаштування виробничих можливостей Черкаського автомобільного заводу.

На доручення МО України від 2017 року, було прийнято рішення про проведення міжвідомчих випробувань модифікації цього автомобіля з двигуном Weichai Power, оскільки він найбільше відповідав рекомендаціям замовника та сприяв уніфікації техніки, що експлуатується у військах. Те ж саме стосувалося і коробки передач.

1200 військових Богданів експлуатується у військах

Того ж року відбулися визначальні відомчі випробування які успішно завершилися з мінімумом доопрацювань та зауважень. Війська отримали новий автомобіль «Богдан-63172» з потужним надійним двигуном, коробкою передач Fast Gear та зчепленням Hummer Kupplungen турецького виробництва.

Читати також:Продукція «Богдан Моторс» на Зброя та безпека 2019 (ФОТО)

Враховуючи величезну потребу Армії у військових вантажівках, яка обумовлена застарілим на 80% автопарком ЗСУ, військові закупають переважно вантажні автомобілі. Вся ця техніка спрямовується у бойові частини для перевезення особового складу, артилерійських підрозділів, забезпечення і підвезення боєприпасів та військово-технічного майна.

Вихід «Богдан Моторс» на пропозицію постачання вантажних автомобілів для ЗСУ від початку дозволив знизити ціну на цю категорію автомобільної техніки, оскільки до того моменту Збройні Сили закуповували таку техніку лише у одного виробника. Конкурентна ціна від «Богдану», яка була нижчою від аналогічної пропозиції приблизно на 10% дозволила військовим суттєво зекономити гроші держбюджету та, відповідно, закупити більше автомобілів для потреб частин та підрозділів.

1200 військових Богданів експлуатується у військах

Наша перевага перед абсолютною більшістю конкурентів – сучасність та іноваційність. Усі технологічні карти виробничого процесу враховують сучасні технології. Кожен працівник на виробництві має відповідні інструкції креслення та карти, в свою чергу на підприємстві запроваджена багаторівнева система контролю якості, яка добре себе зарекомендувала під час виробництва техніки військового призначення.

Аби створити на сьогоднішній день автовиробництво, необхідно здійснити сертифікацію персоналу, отримати усі необхідні дозволи, отримати карти на кожне робоче місце, підготовити конструкторський склад. Навіть якщо йдеться про збиральне виробництво. Крім того, необхідно витримати усі вимоги державних стандартів ДСТУ та міжнародних стандартів ECE UN.

1200 військових Богданів експлуатується у військах

Ми маємо потужний штат конструкторів, які розробляють карти збирання автомобілів. Конструкторам допомагають технологи, які забезпечують доведення до ідеалу усіх технологічних процесів. І в цьому є пряма зацікавленість підприємства, адже чим краще будуть налаштовані технологічні процеси, тим оптимальнішою у більшості випадків буде собівартість робіт та продукції.

Читати також:Спеціалізований вантажний бронеавтомобіль для перевезення боєприпасів з мультиліфтом

Зниженню операційних витрат сприяє також і сучасна, добре прорахована внутрішня логістика підприємства. Наприклад, якщо на старих підприємствах рух умовного кузова від однієї ділянки до іншої може сягати кількох сотень метрів і більше, то на Черкаському ДП №2 ці показники ледь перевищуватимуть десяток метрів. До того ж логістика на збиральних лініях може мати ще й кілька рівнів по горизонталі. Обрахованість виробничих процесів, наприклад, у 2011-2012 роках сягала такої точності, що темп виробництва мав відповідати хвилинному і, почасти, секундному графіку.

1200 військових Богданів експлуатується у військах

На сьогодні на потужностях «Богдан Моторс» у Черкасах можливо організувати збирання автомобіля будь-якого рівня. Ми вже довели, що здатні перелаштувати виробництво на потреби ринку та часу. При цьому було збережено дві лінії потужностей з виробництва легкових автомобілів. Тобто за зміни економічних умов, відновити випуск легковиків цілком реально з точки зору наявних засобів виробництва. І це на відносно невеликих площах заводу. Для порівняння – на найбільшому українському підприємстві, що випускало донедавна легкові авто, існує лише одна лінія збирання автомобілів.

Читати також:«АвтоКрАЗ» vs «Богдан» або 2772 проти 800


Даний матеріал відноситься до авторських публікацій.
Думка редакції може не збігатися із точкою зору авторів матеріалів.

Використані джерела:
Вебсайт АТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс»