Через діру в бюджеті армія не отримала 3,5 млрд грн

Через діру в бюджеті армія не отримала 3, 5 млрд грн

Через невиконання планових показників бюджету за два місяці 2020 року Збройні Сили України не отримали 3,5 млрд гривень, що мали піти на забезпечення діяльності та озброєння.

Про це повідомив керівник Рахункової палати України Валерій Пацкан.

Не проведені видатки на 3,5 млрд грн (24,8% плану) на забезпечення діяльності Збройних Сил України, закупівлю і ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання

За його словами, другий місяць поспіль триває стійка тенденція невиконання планових показників бюджету. Видатки загального фонду у січні–лютому проведені на 22,2 млрд грн, або 14,5%, менше плану. Понад 30% – 7 млрд з непроведених видатків – виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі та виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення й оплату послуг окремим категоріям населення.

Він також зауважив, що недонадходження у січні–лютому у запланованих обсягах коштів від державних запозичень і доходів зумовило невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету на 38,5 млрд грн (18,4%). План доходів загального фонду державного бюджету не виконано на 18 млрд грн (14,7%). Зокрема, менше плану надійшло податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів – на 13,8 млрд грн (27%), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів – на 2,4 млрд грн (24,8%).