Військові на Львівщині розікрали гелікоптери Мі-8 і Мі-24

Військові на Львівщині розікрали гелікоптери Мі-8 і Мі-24

Військовослужбовці двох військових частин ЗСУ, що дислокуються на Львіщині, фіктивно списували коштовні деталі гелікоптерів Мі-8 та Мі-24 і збували їх комерційним структурам.

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Зокрема повідомляється, що слідчі львівського територіального управління ДБР, спільно з військовою контррозвідкою СБУ викрили військовослужбовців двох військових частин, що дислокуються на території Львівської області, у систематичному викраденні та привласненні військового майна, а також заволодінні ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 410 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, військові, відповідальні за облік та зберігання гелікоптерів Мі-8 та Мі-24 Збройних Сил України, спільно з цивільним особами налагодили механізм фіктивного списання, а також збуту комерційним структурам дороговартісних авіаційних деталей та іншого військового майна. Таким чином зловмисники незаконно відчужили військового майна на загальну суму 30 тисяч доларів США, що за курсом НБУ становить понад 800 тисяч гривень.

Наразі слідчі ДБР проводять обшуки на складах військових частин, у службових кабінетах та за адресами проживання фігурантів кримінального провадження (всього 15 приміщень). Під час обшуків вилучено грошові кошти, а також викрадені раніше запчастини до авіаційної техніки. Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам провадження про підозру.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Львівського гарнізону Західного регіону. У разі доведення вини, військовослужбовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років.

Військові на Львівщині розікрали гелікоптери Мі-8 і Мі-24 Військові на Львівщині розікрали гелікоптери Мі-8 і Мі-24 Військові на Львівщині розікрали гелікоптери Мі-8 і Мі-24

Фото Ми-24П носить демонстраційний характер (фото © Андрій Пільчуков, 2015 рік)