Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 9 квітня 2020 р.

Львівський завод передав ЗСУ чотири пожежних танки

09.04.20
Львівський завод передав ЗСУ чотири пожежних танки

Львівський бронетанковий завод передав військовим чотири відремонтовані та модернізовані броньовані гусеничні пожежні машини ГПМ-54, ще три танки на завершальній стадії.

За словами директора держпідприємства Віктора Андрощука завод завантажений контрактами в рамках державного оборонного замовлення до серпня 2020 року. Переважно, це ремонт та модернізація танків Т-64. Водночас, на підприємстві сподіваються до того часу отримати від Міністерства оборони нове держоборонзамовлення на 2020 рік.

ГПМ-54 на сьогодні є єдиною броньованою пожежною гусеничною технікою у ЗС України. Машина необхідна для гасіння пожеж різної складності на арсеналах та складах боєприпасів де доступ іншої техніки неможливий. Створена на базі танка Т-55 машина містить ємність з водою на 10 куб.м, і бак для піни в 1,1 куб.м та може гасити пожежу водою на відстані до 60 метрів.

Львівський бронетанковий завод (ЛБТЗ) – єдине в Україні підприємство, шо виготовляє та здійснює капітальний ремонт пожежних танків. Багато комплектуючих до цієї техніки або вже не випускаються, або були російського виробництва, проте на заводі освоїли виготовлення частини з них. Також, щоб осучаснити стару радянську бронетехніку, конструктори ЛБТЗ спільно з конструкторсько-технологічним центром Озброєння ЗС України оновили конструкторську документацію для забезпечення вимог військових та ефективної роботи.

Львівський завод передав ЗСУ чотири пожежних танки

На оновлені ГПМ-54 встановлено нове гідравлічне обладнання європейських виробників для управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова, нове бульдозерне обладнання з грейдерним положенням, допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола без зупинки основного двигуна на місці та в русі.Використані джерела:
Офіційний вебсайт ДК «Укроборонпром»