Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 10 квітня 2020 р.

Будівництво російських УДК коштуватиме 100 млрд руб

Автор: Ганна Марко
УДК типу Містраль

Будівництво двох російських універсальних десантних кораблів на заводі «Затока» у Криму обійдеться приблизно в 100 млрд рублів, контракт мають підписати до кінця квітня.

Про це в п'ятницю, 10 квітня, повідомила російська інформаційна агенція ТАСС з посиланням на джерело в оборонно-промисловому комплексі.

Контракт на будівництво кораблів має бути підписаний у третій декаді квітня. Вартість вертольотоносців складе трохи менше 100 млрд рублів

Він зазначив, що закладка УДК на керченському заводі КСЗ «Затока» (Залив) повинна відбутися в перших числах травня. «Головний корабель планується передати флоту в 2026 році, другий вертольотоносець – в 2027 році», – повідомило джерело.

Зазначається, що ТАСС не має офіційного підтвердження наданої джерелом інформації.

Раніше джерела в ОПК та суднобудівній галузі повідомили агентству, що технічний проєкт на УДК підготовлений і відповідає техзавданню главкомата ВМФ. Повна водотоннажність вертольотоносців становитиме близько 25 тисяч тонн, максимальна довжина корпусу – близько 220 метрів. Один корабель зможе нести на борту понад 20 важких вертольотів, отримає докову камеру для десантних катерів і зможе перевозити до 900 морських піхотинців.

УДК типу Містраль

Керченський суднобудівний завод «Затока» – одне з найбільших суднобудівних підприємств у Східній Європі. Останні 20 років завод переважно виготовляв корпуси суховантажів і балкерів, виконував замовлення для бурових платформ і займався ремонтом. Корабельня у Керчі має стапельне місце для будівництва кораблів і суден довжиною до 300 метрів і шириною до 50 м.

На першому фото французький УДК типу «Mistral»