Керівники Укроборонпрому за місяць отримують майже 3 млн

фінанси

Одинадцять заступників гендиректора ДК «Укроборонпром» разом отримують 2,73 млн грн за місяць. Айварас Абромавичус вважає справедливими зарплати у 250-280 тис гривень.

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на нардепа Олександра Качура.

Варто згадати, що кількість збиткових підприємств державного оборонного концерну за рік збільшилась вдвічі – з 42 до біля 90, а борги по зарплаті та податкам сягнули майже 5 млрд грн. Фактично, доходів топ-менеджменту концерну вистачить для того, щоб за півроку повністю погасити 35-місячні борги по зарплаті такого заводу концерну як «Кварсит», де заборгованість сягнула 21 млн грн, а працівники вийшли на акцію протесту.

Керівники Укроборонпрому за місяць отримують майже 3 млн

«Рівень зарплат моїх заступників можна порівняти з тими завданнями, які перед ними поставлено. У тому числі і щодо зменшення заборгованості на підприємствах... Ми хочемо, щоб нашим державним майном управляли успішні люди», – зазначив Айварас Абромавичус.

Він також пожалівся на те, що концерн має конкурувати по рівню зарплат з приватним сектором, навівши приклади таких компаній як «Миронівські хлібопродукти», «Епіцентр» та ДТЕК.

Найбільшу зарплату серед топ-менеджменту державного концерну отримує заступник з фінансово-економічних питань Сергій Іванюта – 288,3 тисяч гривень. Майже стільки ж – 286,9 тисяч гривень заступник з авіа- та ракетобудування Руслан Корж. А трійку лідерів замикає заступник з трансформації Роман Бондар з зарплатою у 262,4 тисячі гривень.

Абромавичус підкреслив, що «маленькі зарплати привертають корупцію», а за час управління «Укроборонпромом» новою командою ЗМІ не повідомили про корупційні скандали. Водночас сам очільник «Укроборонпрому» отримує лише мінімальну зарплату у 5,5 тисяч гривень.

Нагадаємо, що сам ДК «Укроборонпром» є виключно адміністративною ланкою управління підприємствами, що входить до його складу. Фонд заробітною платні концерну, як і всі інші витратні статті, формується завдяки внескам підприємств, які виробляють озброєння та військову техніку або надають супутні послуги.