Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 20 травня 2020 р.

Дохід «Української бронетехніки» за рік збільшився на 75%

Автор: Олексій Махно
Дохід Української бронетехніки за рік збільшився на 75%

Чистий дохід ТОВ «Українська бронетехніка» за підсумками 2019 року збільшився на 74,7% у порівнянні з 2018 роком, що зумовлене збільшенням кількості реалізованої продукції.

Попри збільшення доходу – до 1,153 млрд грн проти 660 млн, чистий прибуток підприємства впав на 70% і склав усього 11,5 млн проти 38 млн у 2018-му. Зокрема це пов'язано зі зростанням собівартості продукції на 96,4% (1,118 млрд проти 569 млн) через підвищення закупівельних цін на сировину, комплектуючі та напівфабрикати, енергоносії, збільшення витрат на оплату праці, йдеться в оприлюдненій фінансовій звітності підприємства за 2019 рік.

Продукція, що виробляється підприємством – спеціалізовані броньовані автомобілі для перевезення особового складу «Варта» і «Новатор», 82-мм міномет «УПІК 82», 60-мм міномет МП60, мінометний постріл калібру 60-мм «UB 60», мінометний постріл калібру 82-мм. Також підприємство виконує дослідно-конструкторські роботи, займається розробкою нових зразків продукції оборонного призначення.

Середня кількість працівників у 2019 році складала 83 особи.

Дохід Української бронетехніки за рік збільшився на 75%

Також підприємство володіє часткою в статутному капіталі ТОВ «Рубін-2017», відповідно до звіту підприємства частка ТОВ «Українська бронетехніка» в статутному капіталі ТОВ «Рубін-2017» складає 51%. Проте у звіті незалежного аудитора (ТОВ «Аудиторська компанія «Вектор аудиту») зазначається, що інвестиція у ТОВ «Рубін-2017 фактично складає менше 25%, фактичного контролю над діяльністю підприємство не має.

Сфера діяльності підприємства поширюється на Україну, а також деякі країни Африки.

Серед ризиків для підприємства визначається залежність від коливань валютного курсу іноземних валют, що пов’язано з використанням іноземних комплектуючих та матеріалів у виробництві. Крім того, підприємство є ресурсозалежним, адже використовує у виробництві продукції унікальні, обмежені за обсягом виробництва в світі матеріали та комплектуючі. А також високий рівень конкуренції на ринку продукції оборонного призначення.

Перспективними напрямками для підприємства визначено розробку модифікації бронеавтомобілів «Варта» і «Новатор», мінометного комплексу, важких кулеметів, мінометів (в тому числі безшумного), артилерійських боєприпасів калібром від 60 до 120 мм.

Зокрема на 2020 рік заплановано презентацію лінійки бойових і транспортних машин, на базі рухомої платформи «Новатор», для потреб Збройних Сил України. «Українська бронетехніка» планує забезпечити потреби армії в повному обсязі, а також підвищити експортний потенціал.

Дохід Української бронетехніки за рік збільшився на 75%

Найближчим часом планується збільшення виробничих потужностей підприємства для створення конкурентного потенціалу в порівнянні з найбільшими світовими виробниками оборонної продукції.

Читати також:ТОП ОПК - 2019: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України