$5000 за вступ до Київського військового ліцею

$5000 за вступ до Київського військового ліцею

Військовою прокуратурою затримано одного з заступників начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна за вимагання та отримання неправомірної вигоди за сприяння у здачі вступних іспитів та зарахування абітурієнта до навчального закладу.

Як повідомляє військова прокуратура Центрального регіону України, встановлено, що у липні 2020 року, полковник ЗС України висунув вимогу щодо надання йому неправомірної вигоди в сумі 5 000 доларів США. За таку «винагороду» військова службова особа пообіцяла сприяння у здачі вступних іспитів та зарахування абітурієнта до військового навчального закладу.

13 липня, половину зазначеної суми, а саме – 2 500 доларів США, передано зазначеному офіцеру, після чого він був затриманий військовою прокуратурою Київського гарнізону. Затримання відбулось за оперативного супроводу ГВ БКОЗ СБ України у місті Києві та Київській області слідчими Печерського управління поліції ГУ НП у м. Києві.

Сума неправомірної вигоди в затриманого вилучена. Затриманого помістили до гауптвахти Центрального управління Військової служби правопорядку. Вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру та обрання запобіжного заходу.

Санкцією ч. 3 ст. 368 ККУ затриманому полковнику передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.