Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 30 серпня 2020 р.

Новий корабель радіотехнічної розвідки ВМСУ вийшов у море

30.08.20
Новий корабель радіотехнічної розвідки ВМСУ вийшов у море

Майбутній корабель радіотехнічної розвідки, що будується для Військово-Морських Сил ЗС України, 28 серпня вдруге вийшов у море на черговий етап державних випробувань.

Про це повідомляє одеське видання «Думская».

Корабель було закладено на заводі «Кузня на Рибальському» як риболовецький морозильний траулер, згодом корпус вирішили добудувати в якості розвідувального корабля для ВМСУ за темою «Лагуна». 23 квітня 2019 року судно спустили на воду, а у травні під час зварювальних робіт на ньому сталася пожежа. У жовтні минулого року корабель було доправлено до Одеси, де його добудовували на потужностях підприємства «Судноверф Україна».

Відомо, що корабель, призначення якого ведення радіо-, радіотехнічної, радіолокаційної та оптико-електронної розвідки, обладнаний вітчизняною станцією пасивної радіотехнічної розвідки (СРР) «Мельхіор» ДП НДІ «Квант-Радіолокація», характеристики якої перевищують можливості відомої СРР «Кольчуга» – максимальна дальність виявлення цілей до 450 км, одночасно може відстежувати до 200 цілей на воді, у повітрі та на узбережжі. Також серед ймовірного обладнання можуть бути імпортовані до України у травні 2019-го широкосмугові пеленгаторні антени компанії Rohde & Schwarz.

Довжина корабля 55 метрів, водотоннажність 1220 тонн.

Нагадаємо, що вперше майбутній середній розвідувальний корабель вийшов у море 30 січня 2020 року для проведення заводських ходових випробувань. Протягом дня представники заводу разом з екіпажем виконували перевірку роботи механізмів та агрегатів корабля.

Новий корабель радіотехнічної розвідки ВМСУ вийшов у море фото © Сергій Смолєнцев / Думская