Арсен Аваков: МВС потребує більше кораблів

МВС потребує придбання спеціальних кораблів

МВС України потребує придбання спеціальних швидких кораблів для рятувальних операцій та гуманітарного розмінування, а також трьох кораблів більшого класу з можливістю базування рятувального гелікоптера – про це говорили з італійськими суднобудівниками.

Про це йшлося під час робочого візиту делегації МВС України на чолі з міністром Арсеном Аваковом в Італію, повідомляє сайт Міністерства внутрішніх справ.

У рамках візиту Арсен Аваков, разом з головою ДСНС Миколою Чечоткіним та контр-адміралом, начальником регіонального управління морської охорони Олегом Костуром обговорив можливість придбання спеціальних кораблів для рятувальників з одним з лідерів італійської суднобудівної галузі – T. Mariotti та Італійським державним експортним агентством.

Довідка. Цікаво, що діяльність компанії T.Mariotti «зосереджена на надзвичайно розкішному круїзному суднобудуванні, мегаяхтах та будівництві суден». Про що йдеться на її сайті. Заснована в 1928 році як судноремонтна майстерня, компанія стала верф'ю, що обслуговує найпрестижніших власників по всьому світу.

«Для нас надзвичайно важливим є розвиток нашої Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби. І для належного реагування на ті виклики, які стоять перед нами, ми повинні забезпечити їх найкращими зразками техніки. У тому числі – спеціалізованими кораблями», – наголосив Арсен Аваков.

Очільник МВС окремо підкреслив, що іншим важливим напрямком роботи є гуманітарне розмінування, зокрема акваторії водних об’єктів.

У свою чергу голова ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що рятувальники щоденно здійснюють чергування для запобігання та ліквідації катастроф та стихійних лих. За його словами ДСНС зацікавлена в отриманні сучасних швидкісних рятувальних кораблів, які матимуть змогу проводити рятувальні операції на воді, у тому числі при штормовій погоді, водолазні роботи, роботи з гуманітарного розмінування на воді.

МВС потребує придбання спеціальних кораблів

Крім того, ДСНС та ДПСУ висловили зацікавленість в отриманні кораблів більшого класу з можливістю базування на ньому рятувального гелікоптера. Для Державної прикордонної служби необхідно два таких корабля, для ДСНС – один.

Зазначається, що Італійське державне експортне агентство SACE може підтримати спільні українсько-італійські проєкти та забезпечити їх фінансування за рахунок кредитних коштів італійських банків та Уряду.

Окремо міністр внутрішніх справ наголосив на обов’язковій умові, у разі прийняття рішення про співпрацю з Італійськими суднобудівниками, локалізації виробництва з використанням потужностей українських підприємств та передачі їм відповідних технологій та навичок.

Як повідомлялося раніше, вже підписано подібний контракт на будівництво патрульних прикордонних катерів французькою компанією ОСЕА для МВС.

На демонстраційному фото рятувальний корабель від Sentinel Marine (Сполучене Королівство)