Укроборонсервіс придбав шість бронеавтомобілів Барс-8

Укроборонсервіс придбав шість бронеавтомобілів Барс-8

Виробник мобільних мінометів БАРС-8ММК, державна компанія «Укроборонсервіс», придбала у корпорації «Богдан» шість базових бронеавтомобілів Барс-8.

Відповідно до контракту № Д/У29-4.1.1/256 від 30 вересня 2020 року, Дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №2» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» (м. Черкаси) до 20 листопада 2020 року поставить ДП «Укроборонсервіс» шість бронеавтомобілів за 44 493 306,78 грн (звільнено від ПДВ). Про що свідчить оприлюднений звіт про укладений договір.

Ціна за одну машину складає 7 415 551,13 грн.

Доповнення: пресслужба Укроборонпрому уточнила, що згідно з додатковою угодою від вересня 2020 року (яка не оприлюднена) ціну бронемашини були знижено до 5,4 млн грн. Причому сама угода купівлі була фактично укладена у січні 2019 року та тривалий час була під загрозою зриву.

На бронеавтомобілях, відповідно до побажань замовника, встановили обладнання з літерою О1, успішно провели повторні випробування, а собівартість одного автомобіля вдалося знизити на 5,4 млн грн, – пояснив директор Укроборонсервісу Володимир Воронін.

Крім того в Укроборонпромі підтвердили, що машини поставлятимуться для виконання державного оборонного замовлення в інтересах Міністерства оборони України.

Нагадаємо, що 10-тонний бронеавтомобіль Барс-8 побудований на шасі Dodge Ram, прийнятий на озброєння ЗСУ в 2019 році, за результатами дворічного циклу державних випробувань.

Укроборонсервіс придбав шість бронеавтомобілів Барс-8

Барс-8 використовується в якості базового шасі для вогневих машин мобільного мінометного комплексу та машин артилерійської розвідки. Минулого року, одна з військових частин Збройних Сил України отримала перші шість мобільних мінометів БАРС-8ММК.