Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 27.03.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

неділя, 4 жовтня 2020 р.

США спростили доступ до програми іноземних військових продажів

04.10.20
США спростили доступ до програми іноземних військових продажів

Нові умови програми іноземних військових продажів відкривають двері для більшості країн, які хочуть придбати озброєння у США, що робить США більш конкурентоспроможними у пошуку партнерів, заявила директорка Агентства з питань оборонного співробітництва (DSCA).

Агенція створила «графік платежів з оцінкою ризиків», або RAPS, який пропонує більшій кількості країн кращі можливості придбання американського військового обладнання за рахунок програми Foreign Military Sales, повідомила сьогодні під час онлайн-конференції ComDef 2020 пані Хайді Грант.

Деякі країни можуть бути кваліфіковані як надійний партнер, що означає, що вони здатні виконати фінансові зобов'язань, прийняті у рамках їх запиту за програмою FMS. Країни, що не відповідають цим вимогам або лише на межі їх виконання, раніше мали змогу брати участь у програмі лише після повної оплати в момент затвердження продажу. Наразі для країн, які включені до «графіку платежів з оцінкою ризиків», не потрібно проводити повну оплату перед доставкою замовлення. Натомість пропонуються альтернативні графіки платежів та сплата депозиту, який становить 100% вартості припинення угоди.

США спростили доступ до програми іноземних військових продажів

«Це нові фінансові можливості, тому ми можемо бути більш конкурентоспроможними... і ми вже схвалили цю можливість для трьох країн. Один проєкт вже реалізовано – ми виграли тендер саме завдяки цим можливостями програми», – зауважила директорка DSCA.

«Іноземні військові продажі часто здаються в центрі уваги, коли люди говорять про DSCA – саме цим ми найбільш відомі», – сказала пані Грант. «Але ми надаємо нашим союзникам і партнерам набагато більше, ніж просто військове обладнання. Співпраця в галузі безпеки включає міжнародну військову освіту та підготовку, консультування з питань оборонної доктрини, верховенства права, прав людини, зменшення шкоди цивільному населенню та інших програм з розбудови інституційного потенціалу».

США спростили доступ до програми іноземних військових продажів

За словами пані Грант, яка очолила DSCA у серпні, у 2019 фінансовому році Агентство супроводжувало 14 700 проєктів за програмою іноземних військових продажів, та реалізувало озброєння загальною вартістю 55,4 млрд дол, співпрацюючі з понад 160 країнами.

Нагадаємо, що наприкінці 2019 року, Україна придбала за програмою Foreign Military Sales, 150 протитанкових керованих ракет Javelin та 10 пускових установок. Про підписання та оплату контракту в грудні 2019 року повідомив міністр оборони України Андрій Загороднюк.