Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 25 жовтня 2020 р.

Розвідувальний безпілотник Повітряних Сил ЗСУ отримав модернізовану версію

Розвідувальний безпілотник Повітряних Сил ЗСУ отримав модернізовану версію

Українська компанія «АВК «Скаетон» (Skyeton) розробила модернізовану версію безпілотника ACS-3 (Raybird-3), що використовується у Повітряних Силах ЗС України для повітряної розвідки.

Нагадаємо, що ACS-3, який здатний долати відстань у 2500 км та вести розвідку протягом 20 годин, у 2016 році був допущений до експлуатації в ЗСУ, його можливості були перевірені під час випробувань у 2017-2018 роках, включно із роботою в умовах дії засобів радіоелектронної боротьби. Постачання комплексів Повітряним Силам розпочалось з липня 2019 року.

Цивільна версія безпілотника – Raybird-3 – встановила рекорд України за тривалістю безперервного перебування у повітрі, а саме 24 години 31 хвилину.

Розвідувальний безпілотник Повітряних Сил ЗСУ отримав модернізовану версію

Оновлений ACS-3M отримав новий японський інжекторний двигун, нове програмне забезпечення та можливість встановлення нового корисного навантаження – малогабаритного радара з синтезованою апертурою. Всі ці оновлення забезпечують нові конкурентні переваги.

Новий двигун більш економічний та надійний. Завдяки ньому висота польоту збільшилася з 3000 м до близько 4500 м. Він також має автоматичну корекцію подачі палива, що в сукупності забезпечує близько 15% економії палива. Літальні апарати з новим двигуном вже були поставлені до Об'єднаних Арабських Еміратів – одного з закордонних замовників компанії.

Не менш важливе оновлення в модернізованому ACS-3M – це новий «софт». Фахівці компанії з нуля написали програмне забезпечення для наземної станції управління. Його ключова «фішка» – клієнт-серверна архітектура.

Раніше у безпілотника ACS-3 було одне робоче місце, яке взаємодіяло з одним літальним апаратом. Тепер до наземної станції управління можна під’єднати будь-яку кількість літаків і навпаки – до одного літака може будь-яку кількість користувачів. Якщо до одного літака під’єднано кілька користувачів, то програма вміє розмежовувати їхні права. Так, один оператор може лише спостерігати за діями безпілотника, а інший – керувати ним.

У новий «софт» також інтегровано повноцінне управління камерою – для цього у користувача є додаткове вікно, на яке можна перемикатися за потреби. Зрештою, оператору стало простіше керувати безпілотним літальним апаратом завдяки повністю графічному інтерфейсу без жодних таблиць на польотне завдання. Як стверджують в Skyeton, на нове програмне забезпечення зможуть перейти всі клієнти – як нові, так і чинні оператори безпілотника ACS-3.

Розвідувальний безпілотник Повітряних Сил ЗСУ отримав модернізовану версію

За словами розробника, час перебування БпЛА у повітрі залежить від маси та типу корисного навантаження. Так, з фотоапаратом безпілотник літатиме понад 30 годин, з камерою цей показник залежатиме від інтенсивності її використання та становитиме біля 20 годин.

Сьогодні компанія Skyeton готує модернізований безпілотник ACS-3M до проходження державних випробувань і прийняття на озброєння Збройних Сил України.


Тактико-технічні характеристики (ТТХ) ACS-3М
Радіус польоту:
   • по телеметрії з відео – 120 км
   • максимальний в програмованому автоматичному режимі – 1000 км
Швидкість польоту:
   • крейсерська – 120 км/год
   • максимальна – 160 км/год
   • мінімальна – 80 км/год
Робоча стеля – близько 4500 м
Час польоту (залежно від корисного навантаження) – до 30 годин
Діапазон робочих температур – від -20 до +45 °С
Двигун – інжекторний потужністю 3 к.с.
Ємність баків – 9 л
Витрата палива у крейсерському режимі, кг/год – 0,3
Технологія зльоту – катапульта
Технологія посадки – парашутна
Система управління – автоматична програма або дистанційно керована з наземної станції
Підготовка до зльоту / транспортування – 15 хв
Розміри літального апарату:
   • розмах крил – 2985 мм
   • довжина – 1830 мм
   • висота – 320 мм
Площа:
   • крило – 0,9 м2
   • стабілізатор – 0,15 м2
   • елерони – 0,05 м2
   • кермо – 0,04 м2
Максимальна злітна вага – 23 кг
Розміри транспортного контейнера для одного БПЛА– 1350х650х450 мм

Розвідувальний безпілотник Повітряних Сил ЗСУ отримав модернізовану версію


Використані джерела:
Defense Express