Міноборони ліквідує половину своїх держпідприємств

Автор: Андрій Шинко
Міноборони ліквідує половину своїх держпідприємств

Проєктні інститути, будівельні управління, заводи, лісгоспи і санаторії – майже 100 різних підприємств, що працюють на Міноборони чекає кардинальна реформа до 2022 року.

Зокрема 42 державних підприємства Міністерства оборони буде реорганізовано, 5 – передано на приватизацію у Фонд державного майна України. Ще 44 держпідприємства Міноборони підлягають ліквідації. Це передбачено стратегією реформування об’єктів держвласності зі сфери управління оборонного відомства, повідомляє його пресслужба.

Зазначається, що Міноборони врахувало зауваження та результати аналізу ефективності роботи підприємств, проведеного громадськими організаціями, а також вивчило іноземний досвід управління підприємствами воєнної сфери. Крім того, було взято до уваги прогноз майбутнього безпекового середовища.

Підприємства, що плануються до реорганізації, важливі для оборонного відомства, адже спроможні економно, якісно та ефективно працювати на потреби Збройних Сил. У секторі задіяні тисячі висококваліфікованих вузькопрофільних спеціалістів.

Наказом Міністерством оборони України від 11 вересня 2020 року затверджено Перспективний перелік суб’єктів держвласності, що задіяні у виконанні найважливіших функцій у рамках реформування сектору оборони. Цей перелік наведений у кінці публікації.

Ті ж підприємства, діяльність яких безпосередньо не пов’язана із майбутніми потребами сектору оборони, сплановані до передачі на приватизацію у Фонд держмайна. Крім того, 15 підприємств Міноборони знаходяться на тимчасово окупованій території у Криму.

Планується, що до 2022 року у сфері управління Міноборони залишиться 42 держпідприємства, з яких 40 – у функціональному управлінні Головного управління майна та ресурсів, а 2 – Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Читати також:У Міноборони шукають хто розікрав 87 одиниць техніки державного підприємства

Варто зазначити, що переважна кількість державних підприємств перебуває під управлінням Головного управління майна та ресурсів Міністерства оборони, посаду очільника якого нещодавно «продавали на корупційному акуціоні» за 60 тисяч доларів.

Також викликає занепокоєння відсутність у списку перспективних підприємств Міністерства оборони наявних зараз центрів адаптації для військовослужбовців та санаторіїв, де зокрема проходять реабілітацію військові поранені на сході України.

Міноборони ліквідує половину своїх держпідприємств Міноборони ліквідує половину своїх держпідприємств Міноборони ліквідує половину своїх держпідприємств Міноборони ліквідує половину своїх держпідприємств