Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 24 листопада 2020 р.

Самохідна гаубиця K9 Thunder отримує безлюдну башту

Автор: Олексій Махно
Самохідна гаубиця K9 Thunder отримує безлюдну башту

Південнокорейський концерн Hanwha Defense повідомив про початок роботи над новою версією САУ K9 Thunder з безлюдною баштою і повністю автоматичною системою заряджання

Це підвищить швидкострільність і зменшить кількість екіпажу. Очікується, що дослідження і розроблення завершаться до середини 2020х років. За планом, K9A2 має взяти участь у програмі закупівель нової самохідної гаубиці для британської армії, що замінить AS90.

Наступним кроком програми модернізації гаубиці буде створення, до 2040 року, повністю автоматичної, дистанційно керованої, самохідної артилерійської установки.

155-мм/52 самохідна артилерійська установка K9 Thunder розроблена в 1998 році державним Агентством з оборонного розвитку і компанією Samsung Aerospace Industries, згодом перейменованою на Samsung Techwin і придбаною концерном Hanwha в 2017 році.

Близько 1100 САУ надійшли на озброєнні армії та Корпусу морської піхоти Республіки Корея.

З 2018 року, для заміни застарілих гаубиць K9, почав надходити вдосконалений варіант K9A1, що включає оновлення автоматичної системи управління вогнем; інерційну систему навігації / глобального позиціонування; тепловізор для водія; допоміжний енергоагрегат і задню камеру.