Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 19 листопада 2020 р.

ВМСУ отримали партію відновлених морських мін

Автор: Олексій Махно
ВМСУ отримали партію відновлених морських мін

Приватна компанія передала Військово-Морським Силам ЗС України партію відновлених малих якірних та контактних протидесантних корабельних мін.

Роботи проведені компанією «Технокластер», що входить до складу ТОВ «Науково-виробнича корпорація «Клівер», повідомляє Defense Express.

Мала якірна міна (МЯМ) прийнята на озброєння в 1943 році, використовувалась у Другій світовій війні та під час війни в Кореї (1950-1953). Загальна вага міни складає 172 кг, бойового заряду – 20 кг. Найбільша глибина постановки – 50 метрів, найменша – 2,5. На фото зліва.

ВМСУ отримали партію відновлених морських мін

Корабельна протидесантна міна КПМ (на фото справа) прийнята на озброєння в 1957 році, спроєктована з урахуванням досвіду корейської війни – через відсутність великотоннажних кораблів-постановників мін КНДР не могла ставити важкі міни М-26 і КБ. Міну КПМ можуть ставити малотоннажні кораблі, що мають мінні шляхи і кормові скати.

Маса КПМ в зброрі – 360 кг, заряду - 30 кг, глибина постановки 5-20 метрів.

Окрім виконання поточних державних контрактів з відновлення морського озброєння (мін та торпед, що стоять на озброєнні ВМСУ), на НВК «Клівер», за попередньою домовленістю з Командуванням ВМС ЗС України, також проводять роботи з вивчення можливості модернізації морських авіаційних та універсальних донних мін типу АМД та УДМ.

Варто зазначити, що відремонтоване морське озброєння, підготовлене до передачі військовим, презентовано громадськості на фото у занедбаному невиробничому приміщенні, із плівкою замість дверей, столиком з пляшками, переносними обігрівачами та купою сміття.

ВМСУ отримали партію відновлених морських мін

Читати також:ВМСУ готується до мінування десантно-небезпечної ділянки узбережжя Азовського моря