США будуватимуть військові бази на Азовському узбережжі

США будуватимуть військові бази на Азовському узбережжі

Будівництво нових об’єктів вже розпочато – в рамках реалізації міжнародного проєкту нові бази отримає Морська охорона Державної прикордонної служби України.

Зокрема реалізація проєкту передбачає будівництво та облаштування за стандартами НАТО в Бердянську та в Маріуполі місць для дислокації та несення служби підрозділів спеціальних дій Морської охорони (морські прикордонні спецпризначенці).

Підтримка Уряду США щодо посилення потенціалу Морської охорони ДПСУ надаватиметься через Програму з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS), Бюро Держдепартаменту США у справах міжнародної безпеки і нерозповсюдження зброї масового ураження.

«Після виведення з Криму корабельно-катерного складу, нам було вкрай необхідно окрім розвитку системи висвітлення надводної обстановки та спостереження, окрім розвитку спеціальних мобільних підрозділів, нарощування кадрового потенціалу, також розвивати, а подекуди й створювати наново систему базування підрозділів Морської охорони. Такий проєкт – це один з найкращих прикладів нашої міжнародної співпраці, взаєморозуміння, допомоги наших американських колег та партнерів, гідний приклад дієвого, практичного внеску в захист інтересів нашої держави, в майбутнє нашої незалежної країни!» – підкреслив начальник Регіонального управління Морської охорони контр-адмірал Олег Костур.

США будуватимуть військові бази на Азовському узбережжі

Вйськові містечка облаштовуються за сучасними стандартами НАТО. До обсягу заявлених робіт крім модульного містечка контейнерного типу також включено капітальний ремонт гідротехнічних споруд та дноочисні роботи. Це забезпечить компактне і доцільне розташування підрозділу та зручний пункт базування корабельно-катерного складу, завдяки чому стане можливим максимально оперативний вихід чергового підрозділу в море.

Через постійні провокаційні дії Російської Федерації в Азовському морі, існує нагальна потреба мати добре підготовлений, екіпірований та здатний швидко зреагувати підрозділ, який зможе за потреби за лічені хвилини долучитися до певної ситуації в морі.

США будуватимуть військові бази на Азовському узбережжі

Цей проєкт дозволить Держприкордонслужбі збільшити можливості реагування на зміни обстановки на морі, розпочати модернізацію системи технічної підтримки Морської охорони, а також в цілому посилити потенціал України в охороні державного кордону на морі та суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

Нагадаємо, що вчора, 18 листопада, Кабінет Міністрів України також затвердив передислокацію на Азовське море, з Миколаєва і Одеської області, військово-морської бази та трьох військових частин Військово-Морських Сил України.Використані джерела:
Державна прикордонна служба України