Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 28 грудня 2020 р.

Черкаський завод «Богдан Моторс» який працював на Міноборони закрито – вирішується питання по банкрутству

Автор: Олексій Махно
Укроборонсервіс придбав шість бронеавтомобілів Барс-8

Автомобільна компанія «Богдан Моторс» цього року фактично закрила завод у Черкасах, який виготовляв автомобільну техніку для Міноборони, у цехах порожньо – працівників скорочено.

У компанії зауважують, що вітчизняні виробники так і не отримали доступу до дешевих фінансів які б могли значно посилити виробничі потужності підприємств та збільшити обігові ресурси. Отримати кредитування для забезпечення виконання державних замовлень і досі є проблемою.

Натомість держава робить усе, щоб уже отримані кредити ставилися під сумнів, стверджує підприємство: «Вже більше року у провадженні Господарського суду м. Києва перебуває справа про оскарження договору новації, укладеної між АТ «Укрексімбанк» та АТ «АК «Богдан Моторс». Прокуратура затягує розгляд даної справи, оскільки у них відсутня будь-яка аргументація, однак негативний шум у повітрі зберігається».

Як результат, доходи компанії впали у рази. Це наочно видно з обсягів сплачених компанією «Богдан Моторс» податків та інших відрахувань у бюджети всіх рівнів. Наприклад у 2019 році загальна сума сплачених податків та зборів становила понад 384 млн грн. А за 11 місяців цього року цей показник ледве перевищив 120 мійльйонів гривень.

Кредитори так само відмовляються йти на зустріч позичальникам під час пандемії, зазначають на підприємстві. На завершення фінансового року, один з кредиторів «Богдан Моторс» подав заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство компанії. 23 грудня Господарським судом Дніпропетровської області відкрито провадження у справі про банкрутство АТ «АК «Богдан Моторс».

Нагадаємо, що в жовтні 2020 року повідомлялось про поновлення замороженого контракту на виготовлення черкаським заводом «Богдан Моторс» базових бронемашин для другої батареї мобільних 120-мм мінометів для Збройних Сил України.