Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 28 грудня 2020 р.

Росія намагалася вкрасти документацію комплексу «Нептун»

Росія намагалася вкрасти документацію комплексу Нептун

Один з агентів ФСБ РФ, який цього року був затриманий в Україні, намагався вкрасти секретну документацію новітнього українського протикорабельного ракетного комплексу «Нептун».

Про це повідомила СБ України у пресрелізі з нагоди професійного свята контррозвідки СБУ. Повідомляється, що контррозвідка у 2020 році припинила діяльність чотирьох агентурних мереж і затримала одинадцять агентів російських спецслужб, трьох з яких – під час спроби вчинення диверсій і терактів на об’єктах критичної інфраструктури.

Агента Федеральної служби безпеки Російської Федерації було затримано 6 травня 2020 року під час фотографування документації та її пересилання своїм кураторам у ФСБ РФ. У рамках спецоперації шпигуну була надана несправжня документація. За виконання шпигунських дій затриманий мав одержати 10 тисяч доларів США.

Загалом у 2020 році за матеріалами контррозвідки розпочато 288 кримінальних проваджень за злочини проти основ національної та громадської безпеки. Серед цих проваджень 76 стосуються державної зради, 50 – терористичної та диверсійної діяльності, 9 – посягань на територіальну цілісність і недоторканність України, 4 – шпигунства.

Упродовж року також набули чинності 92 вироки, у тому числі 30 за державну зраду і 20 за терористичну діяльність.