Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 30 грудня 2020 р.

Міноборони придбало литовські радіоелектронні рушниці

Міноборони придбало в Литви радіоелектронні рушниці

Міністерство оборони України придбало в Литовській Республіці партію радіоелектронних рушниць для боротьби з ворожими БПЛА.

Про це в інтерв'ю Обозревателю розповів головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак.

– Ви анонсували, що незабаром на передовій у наших воїнів будуть радіоелектронні рушниці іноземного виробництва для боротьби з ворожими БПЛА. Коли це відбудеться? Що ще надійде на озброєння ЗСУ наступного року?

– Армія ще не отримала те, чого вона очікувала у 2020 році. Я справді неодноразово говорив, що в кінці року ми повинні отримати електронні рушниці для боротьби з безпілотними комплексами. Рік уже закінчується й рушниці вже не приїдуть.

– Чому?

– Це питання не до мене, тому що забезпеченням армії, усіма цими процесами займається Міністерство оборони, але є важливий момент. Цього року МОУ вперше вийшло на закупівлю не за якимись там "схемами", а через відкритий натівський майданчик. Тобто безпосередньо, не через наших спецекспортерів. Я не проти них, але все повинно бути відкрито, прозоро і швидко.

Оскільки така закупівля відбулася вперше, то довелося подолати безліч бюрократичних питань – це оформлення відповідних дозволів, документів, усього іншого. Я впевнений, що наступного року все буде набагато швидше.

– У кого ми закуповуємо електронні рушниці?

– У Литви. Договір укладено, оплата пройшла, і думаю, що через кілька місяців ми все отримаємо.

Півтора року тому, коли я прийшов на посаду, якраз зустрівся з одним своїм бойовим побратимом. Коли ми воювали в 2014 році, він був не в Збройних силах, а в добровольчому батальйоні.

І ось він із такою електронною рушницею проти безпілотників бігає по передку і працює. Допомагає нашим хлопцям, коли на них летить уся ця нечисть. Там усі в захваті. Що, як, дальність – розговорилися. Він: ось, дають литовці, а ми працюємо. Збільшити дальність можуть? Можуть. Дав зворотний зв'язок. Усе те, що нам диктувала війна, що потрібно змінити, усе моментально змінювалося. І коли ми вийшли з потрібними нам характеристиками, то виграли ті, хто це нам забезпечив. Усе прозоро. Але перед цим ми додатково випробували рушниці в зоні бойових дій.