Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 23 грудня 2020 р.

Міноборони виплатить 19 млн гривень компенсації за невикористану відпустку звільненим військовим - учасникам бойових дій

Міноборони виплатить 19 млн гривень компенсації

Кабінет Міністрів України затвердив перерозподіл понад 19 млн гривень у бюджеті Міноборони на 2020 рік, які мають направити на виплату грошової компенсації за невикористану відпустку звільненим військовослужбовцям - учасникам бойових дій.

Відповідне рішення Уряд ухвалив на своєму засіданні 23 грудня.

«Внаслідок запровадження карантинних обмежень за рахунок впровадження самоізоляції державних службовців, які контактували з хворими і знаходились у відпустках без збереження заробітної плати та у зв’язку з їх тимчасовою непрацездатністю, перебуванням на посадах державних службовців осіб з інвалідністю, а також у зв’язку з неукомплектованістю посад військовослужбовців до штатної чисельності, вивільнився фінансовий ресурс в сумі 19 110, 9 тис. грн. Разом з тим, виник дефіцит коштів на виплату грошової компенсації за невикористану відпустку звільненим військовослужбовцям-учасникам бойових дій. Враховуючи пріоритетність заходів держави щодо належного соціального захисту військовослужбовців ЗСУ, покриття частини дефіциту фонду грошового забезпечення можливо здійснити шляхом міжпрограмного перерозподілу видатків», – йдеться в пояснювальній записці до проєкту розпорядження.

Документ був погоджений без зауважень з Мінфіном та Мінекономіки.

Нагадаємо, що після рішення Верховного Суду від 16 травня 2019 року у справі № 620/4218/18, військовим, які звільняються зі служби, почали виплачувати грошову компенсацію за невикористані додаткові відпустки, що належать учасникам бойових дій, проте надання їх заборонено в особливий період, шо триває з 2014 року й до сьогодні.

Водночас військовослужбовцям, які продовжують служити компенсація не виплачується.

Наразі у Верховні Раді зареєстровано і вже прийнято у першому читанні законопроєкт №2343 від 29.10.2019 який передбачає повернення військовим відпусток, надання яких було припинено з 2014 року у зв'язку з дією в країні особливого періоду, зокрема йдеться про додаткові 14-денні відпустки учасникам бойових дій та відпустки по навчанню.