Кулемет від «Маяка» витримав арктичні морози

Маяк поставив нову партію кулеметів для БТР-4

Танковий кулемет КТ-7,62, виробництва київського Заводу «Маяк», успішно пройшов бойові випробування після доби перебування в умовах арктичного морозу.

«Арктичний холод, африканська спека, вологість екваторіальних джунглів і проникливий пісок пустелі – всі ці умови можливо штучно відтворити у випробувальному комплексі центральної заводської лабораторії Заводу «Маяк», – повідомляє пресслужба підприємства.Зазначається, що зброя, яку виготовляє підприємство проходить усі перелічені кліматичні протоколи. Після циклу випробувань – миттєва перевірка бойової роботи. «Ми впевнені у нашій зброї, – йдеться у повідомленні, – адже вона може використовуватись в усіх кліматичних умовах планети Земля».

КТ-7,62

Нагадаємо, що минулого року кулемет КТ-7,62, що є аналогом радянського ПКТ, під час випробувань на живучість, які проводились протягом 10 днів, пройшов випробування з настрілом у 25 000 пострілів. Тоді ж також проводились й 15-денні кліматичні випробування.

Кулемет КТ-7,62 калібру 7,62х54 мм – танковий кулемет, призначений встановлення на бронетехніку, в якості допоміжного озброєння танків, на авіаційну та іншу військову техніку. Зокрема саме ці кулемети встановлюються на українські бронетранспортери БТР-4.

«У найближчих планах, – розповідають на заводі, – розробка нової версії кулемета КТ-7,62 під набій 7,62х51 NATO. Її хочуть завершити за рік. Після цього Україна отримає можливість поставляти кулемети вітчизняного виробництва збройним силам країн НАТО».