Новозбудований розвідувальний корабель ВМСУ вийшов у море на випробування

Новозбудований розвідувальний корабель ВМСУ вийшов у море на випробування

Новозбудований корабель радіотехнічної розвідки проєкту «Лагуна» вперше у новому році вийшов у Чорне море на випробування. Загалом це третій вихід цього корабля у море.

Про це повідомляє інформагенція Міноборони «АрміяInform».

У морі представники суднобудівного заводу «Кузня на Рибальському» разом з екіпажем перевірили можливості й технічну готовність матеріальної частини, зокрема головної енергетичної установки, вузлів і механізмів корабля, для роботи у відкритій акваторії. Крім того, тестовано роботу корабельних технічних засобів, перевірено їхню здатність до експлуатації в реальній обстановці.

Очікується, що після проведення всіх етапів державних випробувань, які заплановано на 2021 рік, середній розвідувальний корабель проєкту «Лагуна» ввійде до сил постійної бойової готовності національного військового флоту.Нагадаємо, що у листопаді 2020 року начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук повідомив, що майбутній корабель радіотехнічної розвідки ВМСУ завершив всі швартові випробування та переходить до стадії заводських ходових та підготовки до державних випробувань.

Технічні характеристики корабля:
Довжина: 54,8 метрів
Ширина: 9,8 метрів
Водотоннажність: 1220 тонн
Швидкість: 11,6 вузлів
Дальність: 7200 миль
Автономність: 28 діб
Екіпаж: 29 осіб

Нагадаємо, що корабель було закладено на заводі «Кузня на Рибальському» як риболовецький морозильний траулер, згодом корпус вирішили добудувати в якості розвідувального корабля для ВМСУ за темою «Лагуна». 23 квітня 2019 року судно спустили на воду, а у травні під час зварювальних робіт на ньому сталася пожежа. У жовтні минулого року корабель було доправлено до Одеси, для добудови на потужностях підприємства «Судноверф Україна».

Відомо, що корабель, призначення якого ведення радіо-, радіотехнічної, радіолокаційної та оптико-електронної розвідки, обладнаний вітчизняною станцією пасивної радіотехнічної розвідки (СРР) «Мельхіор» ДП НДІ «Квант-Радіолокація», характеристики якої перевищують можливості відомої СРР «Кольчуга» – максимальна дальність виявлення цілей до 450 км, одночасно може відстежувати до 200 цілей на воді, у повітрі та на узбережжі. Також серед ймовірного обладнання можуть бути імпортовані до України у травні 2019-го широкосмугові пеленгаторні антени компанії Rohde & Schwarz.