Новий корабель радіотехнічної розвідки ВМСУ готується до державних випробувань

Новий корабель радіотехнічної розвідки ВМСУ вийшов у море

Майбутній корабель радіотехнічної розвідки ВМСУ наразі завершив всі швартові випробування та переходить до стадії заводських ходових та підготовки до державних випробувань.

Про це розповів начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук.

Очікується, що державні випробування мають розпочатися до кінця 2020 року.

Нагадаємо, що корабель було закладено на заводі «Кузня на Рибальському» як риболовецький морозильний траулер, згодом корпус вирішили добудувати в якості розвідувального корабля для ВМСУ за темою «Лагуна». 23 квітня 2019 року судно спустили на воду, а у травні під час зварювальних робіт на ньому сталася пожежа. У жовтні минулого року корабель було доправлено до Одеси, для добудови на потужностях підприємства «Судноверф Україна».

Відомо, що корабель, призначення якого ведення радіо-, радіотехнічної, радіолокаційної та оптико-електронної розвідки, обладнаний вітчизняною станцією пасивної радіотехнічної розвідки (СРР) «Мельхіор» ДП НДІ «Квант-Радіолокація», характеристики якої перевищують можливості відомої СРР «Кольчуга» – максимальна дальність виявлення цілей до 450 км, одночасно може відстежувати до 200 цілей на воді, у повітрі та на узбережжі. Також серед ймовірного обладнання можуть бути імпортовані до України у травні 2019-го широкосмугові пеленгаторні антени компанії Rohde & Schwarz.

Довжина корабля 55 метрів, водотоннажність 1220 тонн.

фото © Сергій Смолєнцев / Думская