БТР-4МВ1 продемонструють на IDEX 2021

опис фото

На міжнародній виставці IDEX 2021, що пройде в Абу-Дабі з 21 по 25 лютого, українська оборонна промисловість продемонструє вдосконалений бронетранспортер БТР-4МВ1.

Про це повідомляє видання Defence Blog.

Головна особливість БТР-4МВ1 – використання модульного бронезахисту та рознесення шарів броні. Фронтальна частина отримала ефективний нахил та посилений захист. Рівень захисту БТР-4МВ1 значно перевищує всі БТР та БМП, які перебувають на озброєнні української армії.

Бойова машина отримала новий оптико-електроний приціл з тепловізором здатним виявляти цілі на відстані близько 5 км, який поєднаний з цифровою системою ведення вогню.

БТР-4МВ1 оснащений додатковою цифровою системою огляду на 360 градусів. Для чого по периметру бойової машини розташовані камери огляду, які працюють, як в день, так і в ночі. Це рішення дозволяє водію БТР-4МВ1 бачити всю ситуацію на маршруті та навколо машини.

Технологічні рішення Харківського конструкторського бюро ім. Морозова збільшили вагу БТР-4МВ1 до 24-25 тонн, що на 2-3 тони більше за базовий БТР-4. Проте всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін. Максимальна швидкість – 110 км/год. Машина зберегла можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год.

Ukrainian Military Pages

Водночас зауважимо, що БТР-4МВ1, попри переваги над базовою версією, не зацікавив українських військових. Кілька днів тому стало відомо, що ХКБМ отримало від Міністерства оборони завдання розробити нову колісну багатофункціональну платформу (умовно БТР-5), яка має стати основою для майбутнього БТРа, колісної БМП, САУ, ЗРК та інших машин.