Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 24 лютого 2021 р.

Київський бронетанковий завод передав ЗСУ п’ять Т-72

Київський бронетанковий завод передав ЗСУ п’ять Т-72

Київський бронетанковий завод передав сьогодні ЗС України першу в цьому році партію з п’яти танків Т-72, які відремонтував і модернізував за державним оборонним замовленням.

Танки військовим передали особисто генеральний директор ДК «Укроборонпрому» Юрій Гусєв і директор Київського бронетанкового заводу Володимир Синявський.

За словами пана Гусева триває ремонт ще п’яти танків.

Керівник концерну повідомив, що Т-72 пройшли капітальний ремонт та часткову модернізацію. Танки отримали прилади нічного бачення з електронно-оптичними перетворювачами третього покоління, нічний приціл 1К13 з можливістю ведення вогню керованою ракетою «Комбат», доопрацьовану стабілізаційну систему гармати, комплекс динамічного захисту «Ніж» замість ДЗ «Контакт», цифрові радіостанції, навігаційну систему СН-3003, потужніший двигун В-84-1 замість В-46 та елементи ходової від Т-80.

Нагадаємо, що минулого року КБТЗ передав ЗСУ батальйон з 31 модернізованого Т-72.

Київський бронетанковий завод передав ЗСУ п’ять Т-72

Юрій Гусєв розповів, що Укроборонпром чекає затвердження державного оборонного замовлення на 2021 рік: «Сподіваємося, що в ДОЗ на 2021 рік будуть «Оплоти».

Раніше повідомлялось, що вартість одного танку БМ «Оплот» на кінець 2020 року складала 150 млн грн (в 2017-му – 120 млн), а вартість озброєння однієї бригади новими танками, за даними Генштабу, складає 15 млрд гривень.

Головна проблема у неготовності до виробництва танків через не завершене імпортозаміщення російських складових, що проводиться за програмою «Бастіон». Зокрема у Генеральному штабі ЗС України назвали такі невирішені проблеми:

  • відстріл зразків броні (запланований на січень 2021 року);
  • стендові випробування двигуна 6ТД-2 (відпрацював 250 годин із 300 годин);
  • приціл 1Г46М (проходить заводські випробування);
  • необхідність кооперації понад 25 державних і приватних підприємств;
  • потреба у створенні національної програми для виробництва «Оплоту».