БМ «Оплот» проти VT4: в Таїланді провели порівняльні стрільби (ВІДЕО)

Оплот проти VT4: в Таїланді провели порівняльні стрільби (ВІДЕО)

Схоже, що в Королівський армії Таїланду й досі не вирішили який з перспективних танків кращий – український БМ «Оплот» чи китайський VT4.

Так, наприкінці 2020 року між цими танками були проведені порівняльні змагання з бойовими стрільбами, повідомляє Defense Express.

Судячи з відеофрагмента від місцевого ресурсу BATTLEFIELD DEFENSE український танк гідно відстрілявся по мішені на відстані 1,8 км. Однак кінцеві результати цих змагань невідомі.

З 2010 року армія Таїланду намагається замінити старі зразки бронетехніки на сучасні. Зокрема, оновлення потребує танковий парк, який на початок минулого десятиріччя нараховував понад 200 танків M41 Walker Bulldog.

Оплот проти VT4: в Таїланді провели порівняльні стрільби (ВІДЕО)

У 2011 році тайські військові уклали з українськими представниками контракт вартістю у понад $240 млн на постачання 49 нових танків БМ «Оплот» (батальйонний комплект) виробництва харківського ДП «Завод імені В. О. Малишева». При цьому вітчизняний танк переміг в тайському тендері досить потужних конкурентів з РФ (Т-90) та Німеччини (Leopard 2).

Проте, через фактичний саботаж з розбудови нової лінії виробництва владою Януковича та початок збройної агресії РФ, строки постачання української бронетехніки за контрактом були зірвані. Фінальна партія з 6 танків «Оплот-Т» та двох БРЕМ «Атлет» прибула замовнику лише у червні 2018 року.

Оплот проти VT4: в Таїланді провели порівняльні стрільби (ВІДЕО)

На початку 2016 року (на той момент було поставлено лише 10 з 49 замовлених БМ «Оплот» і перспективи подальшого виробництва були досить примарні) Norinco уклала контракт на постачання батальйонного комплекту VT4.

Загалом, у чотири етапи Королівська армія Таїланду отримала від китайських виробників 62 ОБТ (1 етап, 2016 рік – 28 машин, 2 етап, 2017 рік – 10 машин, 3 етап, 2018 рік – 14 машин та 4 етап, кінець 2020 року – 12 танків).

Оплот проти VT4: в Таїланді провели порівняльні стрільби (ВІДЕО)

Наразі розглядаються плани з подальшої заміни танкового парку (ще приблизно 100 одиниць, або два батальйонних комплекти), однак яку машину обере тайська армія поки що невідомо.