![Бойові роботи в Україні](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiPm90Aq1GmkM-wbezoYSNWYGBsywzoPAUiZ7mzUr4lyOWqRWMt8JM-yYNVwL5GebUZ910Ak6IJXktv2-w7jKN2E9FDNz_1IrWzaGTLt_rlkviYPEQDgzFtajt2TnArYZtYjOFpIWklnKw/s0/384.webp)
Ведення сучасної війни вже неможливо уявити без розвідувальних і ударних безпілотних авіаційних комплексів. Вже у найближчому майбутньому солдати матимуть ще одне високотехнологічне підсилення – вже на землі.
Йдеться про так звані «наземні роботизовані комплекси» (платформи), або ж наземні бойові роботи, призначені для перевезення вантажів, підсилення зв'язку, а також для розвідки і ударів по ворожим військам.
В Україні є кілька приватних компаній, де займаються розробкою і виробництвом таких роботизованих комплексів, зокрема у Києві, Запоріжжі та Львові. Деякі розробки уже мають «на борту» елементи штучного інтелекту, тобто використовують нейронні мережі і навчаються у процесі роботи.
Один зразок проходить державні випробування і має всі шанси отримати «квиток» в державне оборонне замовлення.
Тим часом на Росії вже прийнятий на озброєння ударний роботизований комплекс «Уран-9». Тож українським військовим на передовій такі роботи просто необхідні.