Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 16 березня 2021 р.

Рада розгляне законопроєкт про індексацію військових пенсій

гроші

Цього тижня Верховна Рада України має розглянути законопроєкт, який дозволить здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям.

Законопроєкт № 4668 про вдосконалення пенсійного законодавства розроблено Міністерством соціальної політики України. Серед іншого проєктом пропонується:

  • визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня;
  • здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям та державним службовцям на загальних умовах.

Нагадаємо, що у 2017 році з об’єктів індексації грошових доходів були вилучені пенсії, призначені за «спеціальними» пенсійними програмами. Так, не проводиться індексація пенсій військовослужбовцям, держслужбовцям та науковцям з 2014 року. Військовослужбовцям останній перерахунок пенсій провели у 2018 році у зв’язку із зміною грошового забезпечення, а держслужбовцям та науковцям пенсії не перераховувалися з 2008 року.

Набрання чинності законом пропонується з 1 січня 2022 року.Посилання на повні тексти нормативних документів з питань грошового, речового, продовольчого, житлового та соціального забезпечення можна знайти на сторінці сайту «Норми забезпечення військовослужбовців»