![ЖБТЗ передав ЗСУ партію відремонтованих БМП-2](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEig1_Jqk3k2d-8WebP_VGbLvCOSLm-7fXgbNw7OMpCuyWyN-GmNIbAeBFs3nEU597LN0tE-GZgh1yI7fn7Q17NsjT8tH1o5_G4tAuqbUghHgQHRppSLCZxOVmzjRtRTDBncH2ofpVtPoDI/s0/bmp2.jpg)
Житомирський бронетанковий завод (ЖБТЗ) передав ЗС України чергову партію БМП-2.
Роботи виконані з випередженням графіка та за умов обмеженого фінансування, повідомляє пресслужба Держконцерну «Укроборонпром», до складу якого входить завод.
Нагадаємо, що у березні завод вже передав п'ять подібних машин. БМП отримали сучасні навігаційні системи, оптичні прилади та приціли, фари інфрачервоного випромінювання з діодними лампами, а також гусеничні стрічки вітчизняного виробництва. Частина з них – власного виробництва ЖБТЗ, інша – харківського заводу ім. В.О. Малишева.
![ЖБТЗ передав ЗСУ партію відремонтованих БМП-2](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjtQaMKbnTus32TQSgzX-aelvws4h7vQnGEidF09rdCJkyHCVPLVjRMbRfnIOXTfh6HPghr4ickmlaRqqU0XZPkEBIgX2TtmadxT7pZdTMtctWegSpHwZxvtazg5BbVaWIJj5Hj50tt68M/s1600/zhbtz_bmp2_4.jpg)
Крім того, у березні ЖБТЗ відновив і передав армії 26 БМП-1АК вилучених судом у польської компанії Wtorplast, які мали надійти в українську армію ще у 2018 році. БМП приїхали в Україну двома партіями (12+14) наприкінці 2020-го і за місяць їх обіцяли передати Збройним Силам України. Проте це сталося лише наприкінці березня.
БМП-2 перебуває на озброєнні з 1980 року.